ZDM odmówił wydania identyfikatorów. Intencją władz miasta jest ograniczenie do minimum ruchu w tej części Warszawy. Dokumenty uprawniające do przejazdu ulicami z zakazem ruchu w obu kierunkach wydawane są wyłącznie użytkownikom pojazdów wymienionych w zarządzeniu prezydenta Warszawy w sprawie regulaminu wydawania i użytkowania identyfikatorów TK uprawniających do wjazdu w strefę objętą zakazem ruchu. Zakaz nie dotyczy mieszkańców tych ulic, komunikacji miejskiej, rowerów, zaopatrzenia i służb państwowych. O identyfikatory mogą się również ubiegać osoby prawne i fizyczne prowadzące działalność gospodarczą i mające siedzibę lub miejsce wykonywania działalności gospodarczej na terenie strefy. W szczególnie uzasadnionych przypadkach dopuszcza się wydanie identyfikatorów za zgodą dyrektora ZDM. Spółka nie jest jednak w takiej sytuacji, ponieważ do jej siedziby można dojechać inną trasą, nieobjętą zakazem ruchu. Ulica, przy której się znajduje, nie jest wymieniona wśród ulic oznakowanych znakiem B-1 (zakaz ruchu).
W skardze do WSA w Warszawie, a następnie w skardze kasacyjnej do NSA spółka zarzuciła, że przy rozpatrywaniu wniosków zastosowano niejednolite przesłanki, niewymienione w § 3 regulaminu. Wydano też 154 identyfikatory urzędnikom Urzędu m.st. Warszawy, co można uznać za naruszenie konstytucyjnej zasady równości.
Oba sądy uznały zarzuty spółki za nieuzasadnione. Podstawą prawną regulaminu jest prawo o ruchu drogowym i rozporządzenie wykonawcze ministra infrastruktury. Jako organ zarządzający ruchem prezydent Warszawy ma kompetencje do wydawania zarządzeń w sprawie organizacji ruchu. Mógł więc wprowadzić ograniczenia do minimum przejazdów ulicami Traktu oraz zasady wydawania identyfikatorów, jak również odmówić ich spółce, która ma zapewniony dojazd do swojej siedziby bez konieczności przejazdu Traktem Królewskim. Sam fakt, że kancelaria prowadzi działalność w bezpośrednim sąsiedztwie Traktu, nie jest okolicznością, która w świetle § 3 regulaminu uzasadniałaby wydanie identyfikatorów.