W wykazie prac legislacyjnych rządu można znaleźć projekt rozporządzenia, likwidującego funkcję rządowego doradcy Premiera, od współpracy instytucji publicznych i prywatnego biznesu. To słynne PPP, czyli partnerstwo publiczno-prywatne, wobec którego przez lata noszono wielkie nadzieje, na mariaż między samorządami i instytucjami publicznymi a przedsiębiorcami, którzy mieli pomagać finansowo i wykonawczo rozwijać przedsięwzięcia tj. autostrady, parkingi czy szpitale.
W 2019 r. pełnomocnikiem rządu ds. PPP został obecny minister rozwoju i technologii Waldemar Buda, jako sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, a następnie, jako sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Po jego odwołaniu w kwietniu br. funkcja pełnomocnika pozostawała nieobsadzona.
- Powyższa propozycja wynika z przeprowadzonej analizy realizacji zadań pełnomocnika określonych w rozporządzeniu w kontekście przepisów prawa powszechnie obowiązującego, dotyczących partnerstwa publiczno-prywatnego – czytamy w projekcie.
Zadania z zakresu partnerstwa publiczno-prywatnego realizuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej – pisze w odpowiedzi na nasze pytanie o tę decyzję, Centrum Informacyjne Rządu.