Małgorzata Kaliszewska

Przed nami kolejna fala pandemii, a spitale wciąż bez wytycznych

Jeszcze niedawno resort zdrowia ogłaszał kulminację kolejnej fali Covid-19 na połowę sierpnia. To za kilka dni. Tymczasem w parlamencie wakacje, a wytycznych dla szpitali nie ma.

Sejm przegłosował. Koniec z ubezpieczeniem pomostowym od wpisu hipoteki

Nowela ustawy o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami, czeka już tylko na Prezydenta. Przez aklamację przyjęto 5 sierpnia 2022 r. nowelizacje ustawy.

Dodatek energetyczny nie dla wszystkich. Pomoc tylko za ogrzewanie węglem

Wsparcie w wysokości 3 tys. zł na gospodarstwo domowe otrzymają tylko ci, którzy ogrzewają się węglem. Sejm w piątek odrzucił poprawki Senatu.

Opłaty pobierane w trakcie oczcekiwania na wpis hipoteki mają być oddane

Zwracane mają być kwoty, które banki pobierają w czasie oczekiwania na wpis hipoteki do księgi wieczystej. Banki będą miały 60 dni od dnia wpisu hipoteki na oddanie pieniędzy kredytobiorcy.

Misja samobójcza. Waloryzacja w mieszkaniówce

Od lipca obowiązuje nowa ustawa deweloperska, która ma zwiększyć ochronę kupujących mieszkania. I będą bezpieczniejsi – mówią deweloperzy. O ile będą budowane i kupowane mieszkania. A to wcale nie jest takie oczywiste.

W Polsce powstaną dronostrady. Przepisy będą wkrótce gotowe

Odwzorowanie naziemnych autostrad w przestrzeni powietrznej pozwoli na regularne operacje lotnicze bez udziału człowieka. Przepisy będą gotowe wkrótce.

Warszawski Mordor miejscem do zamieszkania. Trwają prace nad ustawą

Komitet Stały Rady Ministrów zajmie się ustawą ułatwiającą przekształcanie opustoszałych biurowców i galerii na cele mieszkaniowe.

Podatek od nieruchomości - nie wszystkie organizacje są traktowane tak samo

Samorządowe domy pomocy społecznej i prywatne domy opieki świadczą takie same usługi, ale przez system prawny traktowane są inaczej.

Na kłopoty zarządca nieruchomości

O odpowiedzialności zarządców mówi Piotr Jarzyński, partner w kancelarii prawnej Jarzyński & Wspólnicy.

Ogłoszono ważną nowelizację prawa budowlanego

Firmy budowlane wejdą w kolejny etap cyfryzacji. Wprowadzą e-rejestr działań na budowie.