Małgorzata Kaliszewska

Nieopłacalne kombinacje z parkingami

Miejsce postojowe użytkowane niezgodnie z przeznaczeniem zostanie właścicielowi odebrane. Z takim ryzykiem musi liczyć się każdy, kto połasi się na miejscówkę udającą postój dla osób z niepełnosprawnością.

W Niemczech trwa wielka ofensywa wiatrakowa

W Polsce zakończyliśmy właśnie spór o limit odległości wiatraków od domów, tymczasem rząd Niemiec pracuje nad liberalizacją polityki energetycznej.

Nie tylko kapliczki ochronią przed dodatkowymi kosztami

Właściciele i zarządcy wszystkich zabytków, zarówno tych wpisanych do rejestru, jak i do gminnej ewidencji, mogą zignorować obowiązek sporządzenia świadectwa energetycznego.

Jak polecieć z psem samolotem

W większości tanich linii lotniczych podróż z psem jest niemożliwa. Wyjątek stanowią psy przewodnicy i psy asystujące. Na szczęście nie jesteśmy skazani na samotne podróżowanie. Lista linii umożliwiających przewóz czworonogów jest dość spora.

Transparentność cen mieszkań, problem czy ułatwienie

Deweloperzy nie będą mogli ukrywać cen lokali, które wystawiają na sprzedaż. O ile resort rozwoju przed wyborami skończy produkcję regulacji walczących z patologiami rynku nieruchomości.

Bezpieczny kredyt na pierwsze mieszkanie idzie do Sejmu

Kredyt na pierwsze mieszkanie i Konto Mieszkaniowe, to dwa instrumenty finansowe, jakie przyjęła Rada Ministrów. Osoby do 45 roku życia będą mogły od 1 lipca br. zaciągnąć kredyt ze znaczącą pomocą państwa. Program będzie realizowany do 2027 r.

Przewóz odpadów przez granicę pod kontrolą

SENT to utworzony przez Krajową Administrację Skarbową system monitorowania przewozu towarów, takich jak alkohol, tytoń czy paliwo.

Zmiany w kredytach rodzinnych. Ma być łatwiej i taniej

Od marca obowiązują nowe zasady przyznawania rodzinnego kredytu mieszkaniowego, powszechnie znanego, jako „mieszkanie bez wkładu własnego”. To drugi obok tzw. kredytu 2 proc. program dla średniozamożnych.

Kredyt 2 proc. na pierwsze mieszkanie coraz bliżej

Rząd zajmie się jutro ustawą w ramach, której realizowany będzie program „Bezpieczny kredyt 2 proc.”

Plastikowa rewolucja nie tylko w produkcji. Koszty poniosą konsumenci

Za produkty w opakowaniach z tworzyw sztucznych zapłacimy więcej. Przedsiębiorcy będą mieli obowiązek pobierania od konsumenta opłaty za takie opakowania. Sejm znowelizował ustawę, która ma ograniczyć stosowanie plastiku i wycofanie niektórych tworzyw sztucznych ze sprzedaży.