Aneta Łazarska: Praca sądów w czasach pandemii bazuje na aktach papierowych

W reakcji na pandemię musiały się zmienić nie tylko nasze przyzwyczajenia i dotychczasowy styl życia. Największe trzęsienie ziemi przechodzi obecnie rynek pracy. Wskutek niekontrolowanego rozprzestrzeniania się koronawirusa konieczne stało się wprowadzenie masowej izolacji społeczeństwa. Znaczna część pracodawców zdecydowała się wykonywanie pracy zdalnie.

Aktualizacja: 18.04.2020 22:45 Publikacja: 18.04.2020 00:01

Aneta Łazarska: Praca sądów w czasach pandemii bazuje na aktach papierowych

Foto: Adobe Stock

Artykuł 3 ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych wprowadził taką możliwość. W celu przeciwdziałania Covid-19 pracodawca może polecić pracownikowi wykonywanie przez czas oznaczony pracy określonej w umowie o pracę poza miejscem jej stałego wykonywania (praca zdalna). Kodeks pracy nie podaje definicji pracy zdalnej, niemniej wynika ona z samej ustawy. Jest to praca świadczona przez określony czas poza miejscem jej stałego wykonywania. Taka praca może być świadczona w domu.

Pozostało jeszcze 90% artykułu

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
W sądzie i w urzędzie
Nowa funkcja w mObywatelu. Przyda się na starość
Prawo drogowe
Trudniej będzie zdać egzamin na prawo jazdy. Wchodzi w życie "prawo Klimczaka"
Praca, Emerytury i renty
Część seniorów dostanie w lipcu dwa przelewy. Zasady wypłaty renty wdowiej
Zawody prawnicze
Ranking kancelarii prawniczych 2025. Znamy zwycięzców
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Prawo w Polsce
Głosy Trzaskowskiego przypisane Nawrockiemu. „To nie jest jakaś wielka tragedia"