Reklama
Rozwiń

Pierwsza sędzia zlikwidowanej Izby Dyscyplinarnej przyjęła ofertę I prezes SN

Sędzia Sądu Najwyższego Małgorzata Bednarek, która była członkinią zlikwidowanej już Izby Dyscyplinarnej, będzie teraz orzekać w Izbie Karnej - podaje Polska Agencja Prasowa.

Publikacja: 18.07.2022 09:08

Sąd Najwyższy

Sąd Najwyższy

Foto: PAP/Albert Zawada

mat

Jak podkreśla PAP, Małgorzata Bednarek jako pierwsza podjęła decyzję o kontynuowaniu orzekania i pozostaniu w Sądzie Najwyższym po zmianach.

Przypomnijmy, iż w piątek 15 lipca Izba Dyscyplinarna oficjalnie przestała istnieć. Ma ją zastąpić Izba Odpowiedzialności Dyscyplinarnej.

Czytaj więcej

Koniec Izby Dyscyplinarnej. Połowa sędziów może nie przyjąć "oferty" Manowskiej

Sędziowie orzekający dotychczas w Izbie Dyscyplinarnej mogą zostać przeniesieni do innej izby, zaproponowanej przez pierwszą prezes SN, lub przejść w stan spoczynku. Na podjęcie decyzji mają tydzień od otrzymania propozycji.

Z ustaleń Polskiej Agencji Prasowej wynika, że zdecydowana większość zainteresowanych sędziów otrzymała już takie oferty. Jako pierwsza, jeszcze w piątek, odpowiedziała na nią sędzia Małgorzata Bednarek. Zdecydowała o zaakceptowaniu propozycji pierwszej prezes SN, o pozostaniu w tym sądzie i orzekaniu w Izbie Karnej.

Jak pisaliśmy w ubiegłym tygodniu na łamach "Rzeczpospolitej" pięciu lub nawet sześciu sędziów likwidowanej Izby Dyscyplinarnej SN może nie przyjąć propozycji I Prezes SN przeniesienia do innych izb Sądu Najwyższego.

Z naszych ustaleń wynika, że propozycji I Prezes SM może nie przyjąć Jacek Wygoda, który przed nominacją do ID był prokuratorem. Nowego stanowiska w innej izbie może nie przyjąć także Konrad Wytrykowski oraz Tomasz Przesławski, były prezes Izby Dyscyplinarnej.

Czytaj więcej

Połowa sędziów Izby Dyscyplinarnej może odejść w stan spoczynku
Prawo drogowe
Egzamin na prawo jazdy będzie trudniejszy? Jest stanowisko WORD Warszawa
Sądy i trybunały
Krystyna Pawłowicz przeniesiona w stan spoczynku. Uchwała TK
Prawo w Polsce
Trybunał Konstytucyjny: mniej religii w szkołach jest bezprawne
W sądzie i w urzędzie
Dziedziczenie nieruchomości: prostsze formalności dla nowych właścicieli
W sądzie i w urzędzie
Od 1 lipca nowości w aplikacji mObywatel. Oto, jakie usługi wprowadzono