Sprawa Amber Gold pokazała, że przepisy dotyczące rejestracji spółek i powoływania ich prezesów nie są jednoznaczne. Jedne mówią o wymogu niekaralności członków zarządu, rady nadzorczej, komisji rewizyjnej lub likwidatora; inne z kolei nie dają sądom możliwości weryfikacji tych informacji.

Od 1 stycznia 2013 r. sytuacja się zmieni. Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt zmian w ustawach o Krajowym Rejestrze Karnym oraz Sądowym. Najkrócej mówiąc, chodzi o zapewnienie możliwości komunikowania się systemów teleinformatycznych Krajowego Rejestru Sądowego i Krajowego Rejestru Karnego zarówno na etapie dokonywania wpisu podmiotu do KRS, jak i następnych wpisów o zmianach w jego organach oraz możliwości informowania przez KRK o skazaniu osoby wpisanej do KRS lub orzeczeniu wobec niej zakazu prowadzenia działalności gospodarczej.

Jeśli chodzi o przekazywanie informacji o skazaniach osób już wpisanych w KRS, przewiduje się, że z systemu KRK będą przesyłane do KRS dane o określonych skazaniach wszystkich osób oraz zastosowanych środkach karnych. Po przesłaniu zwrotnej informacji, że określona osoba wpisana jest do KRS, poprzez system teleinformatyczny właściwy sąd rejestrowy otrzyma wiadomość, iż osoba wpisana jako członek organu została skazana w danym zakresie, co pozwoli sądowi na ewentualne wszczęcie postępowania z urzędu.

Oprócz wymiany danych między KRS i KRK konieczne staje się też uregulowanie wymiany danych wewnątrz KRS, tj. pomiędzy rejestrem przedsiębiorców i rejestrem stowarzyszeń, fundacji, a także rejestrem dłużników niewypłacalnych. Jeśli chodzi o przekazywanie informacji o skazaniach osób już wpisanych do KRS, przewiduje się, że z systemu KRK będą przesyłane informacje o skazaniach wszystkich osób i zastosowanych środkach karnych.