Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 31.03.2020 12:44 Publikacja: 31.03.2020 12:07
Foto: Adobe Stock
Najwięcej obaw widać wśród pracowników branży HoReCa – czyli hotelarsko-restauracyjnej, która została dotknięta skutkami koronawirusa już na przełomie lutego i marca. Teraz już prawie połowa z nich (47 proc.) deklaruje chęć zmiany branży, zaś jeszcze więcej, bo prawie sześciu na dziesięciu, aktywnie szuka nowej pracy— wynika z badania agencji zatrudnienia Gi Group i Grafton Recruitment, które przeprowadzono w dniach 21-24 marca.
W branży HoReCa było też najwięcej osób (co piąta badana) gotowych do pracy za niższe wynagrodzenie. Wśród ogółu takiej gotowości jest zdecydowanie mniej - co prawda 14 proc. pogodziłoby się w obecnej sytuacji z obniżką płacy, by utrzymać zatrudnienie, ale częściej pracownicy oczekują teraz wyższych zarobków (26 proc.). Być może część z nich jest też w grupie 34 proc. badanych, którzy szukają teraz nowej pracy. Oferują ją m.in zakłady spożywcze, centra logistyki i sieci handlowe - np. sieć Tesco podała we wtorek, że w ostatnich dniach 650 osób znalazło tam tymczasową pracę przy codziennej obsłudze sklepów, dostaw i zamówień internetowych. Sieć, która do niedawna masowo cięła zatrudnienie, teraz nie wyklucza kolejnych rekrutacji, gdyż w czasie pandemii lawinowo rośnie tam liczba zakupów online.
Ponad 114 tys. wakatów czekało na pracowników pod koniec września. To najwięcej wolnych miejsc pracy od wiosny zeszłego roku.
Różnica pomiędzy tymi, którzy pracują, a dziećmi, młodzieżą i starszymi staje się coraz poważniejsza. Najbardziej jest widoczna w woj. świętokrzyskim i łódzkim.
Rośnie liczba pracujących cudzoziemców. To już ponad milion. Są też coraz większą grupą wszystkich pracowników.
Przyrost etatów w gospodarce USA był w listopadzie nieco wyższy od prognoz. Stopa bezrobocia jednak lekko wzrosła.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W ciągu dwóch lat w branży budowlanej zabraknąć może ponad 53 tys. pracowników. Lukę mogę wypełnić tylko cudzoziemcy – wynika z analizy ekonomistów Credit Agricole Bank Polska. Jak poradzą sobie firmy?
Liczbę ofert ratują firmy z NewConnect, a wartość – Żabka. W tle jednak widać dużą niemoc polskiego rynku IPO. Jaki będzie 2025 rok?
Osoby po diagnozie HIV zastanawiają się, czy mają obowiązek informowania pracodawców i co zmieni się w ich sposobie kontaktu z bliskimi. Zdają sobie sprawę, że kodeks karny zabrania im narażania innych na ryzyko - mówi dr Katarzyna Julia Kowalska.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała o wzroście liczby zakażeń malarią na świecie w 2023 roku.
W ciągu roku w Polsce wykonuje się około 1,7 mln transfuzji krwi. Krwi nie da się uzyskać w warunkach laboratoryjnych, dlatego honorowi krwiodawcy są tak ważni. Jakie korzyści wynikają z oddawania krwi?
Analitycy spodziewają się w przyszłym roku ożywienia na rynku M&A, którego początkowe oznaki już dostrzegają.
Odsetek osób mających dostęp do informacji poufnych, kupujących akcje spadł w USA do poziomu najniższego od kilkunastu lat. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja na rodzimym rynku. Wnioski nie napawają optymizmem.
Spożywanie przetworzonych produktów wiąże się nie tylko z dużą liczbą kalorii. Nowe badanie wykazało, że taka żywność może również zmienić skład naszych mięśni i to niezależnie od tego, ile ćwiczymy i ile jemy. Problemem jest gromadzący się tłuszcz.
Mamy wysyp planów rozwojowych spółek giełdowych. Czasami mogą one być przyjmowane jako męczący PR nowych zarządów. Ale zdaniem analityków to dobry sposób na pokazanie, jak firma chce wykorzystać szanse i jak chce unikać zagrożeń.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas