Aktualizacja: 09.07.2020 07:14 Publikacja: 09.07.2020 07:02
Foto: Wbarnato / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)
Według Dowództwa Operacji Strategicznych Boliwariańskich Narodowych Sił Zbrojnych (CEOFANB) myśliwce wenezuelskie "zneutralizowały" samolot z amerykańskim numerem identyfikacyjnym, który naruszył przestrzeń powietrzną kraju.
Samolot miał naruszyć przestrzeń powietrzną Wenezueli 8 lipca - podało CEOFANB na Twitterze.
Litewska Prokuratura Generalna skierowała do sądu akt oskarżenia ws. o podpalenie sklepu IKEA w Wilnie 9 maja 2024 roku - informuje litewski nadawca LRT. Litewska prokuratura podała też, że to Rosjanie stoją za podpaleniem Centrum Marywilska 44 w Warszawie.
Dwóch pilotów południowokoreańskich Sił Powietrznych usłyszało zarzuty zaniedbania o znamionach przestępstwa w związku z przypadkowym zbombardowaniem wioski w Korei Południowej w czasie ubiegłotygodniowych ćwiczeń.
Członkowie Armii Wyzwolenia Beludżystanu (BLA), organizacji walczącej o autonomię najbiedniejszej prowincji Pakistanu, przejęli kontrolę nad pociągiem pasażerskim, którym podróżowało około 400 osób. Doszło do starcia z przedstawicielami armii. Zginęło co najmniej sześć osób.
Rodrigo Duterte, były prezydent Filipin został 11 marca aresztowany, po wydaniu nakazu aresztowania przez Międzynarodowy Trybunał Karny.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Na osiem miesięcy więzienia skazał sąd dwóch francuskich fizyków - 59-letniego Georgesa Sitję i 48-letniego Vasile'a Heresanu, którzy obrzucili konsulat Rosji w Marsylii koktajlami Mołotowa.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Skradziona tożsamość mieszkańca Piotrkowa Trybunalskiego została wykorzystana do zawarcia fałszywych umów kupna-sprzedaży, a także ubezpieczenia 27 pojazdów.
Kościelna komisja ds. pedofilii, której założenia przygotowywano dwa lata, nie powstała. Biskupi „kupili” sobie czas. Ale komisja musi powstać, bo jest ostatnią szansą na to, by Kościół odzyskał wiarygodność. Kolejnej nie będzie.
Obrót narkotykami i oszustwa gospodarcze – w tym celują polskie gangi. Przestępcy „z importu” stawiają na pospolite nadużycia – wskazuje raport CBŚP za ubiegły rok.
Każdy, kto jadąc do Waszyngtonu, spodziewa się ujrzeć monumentalną rezydencję najpotężniejszego człowieka na świecie, jest zawiedziony jej rozmiarami.
Ustawa o mowie nienawiści to krok w dobrą stronę, który wzmocni ochronę osób dyskryminowanych. Nie są to jednak rozwiązania idealne – twierdzą organizacje społeczne i wskazują, czego brakuje w nowych przepisach.
- Za wcześnie, aby ogłosić sukces, ale poczucie ulgi jest wyraźne i wisi w powietrzu, nie tylko w Warszawie - tak przed wylotem do Turcji skomentował rozmowy delegacji USA i Ukrainy w Dżuddzie premier Donald Tusk.
Na lotnisku w Warszawie służby ujawniły nietypowy przemyt. W puszkach perwiańskiego piwa pasażer samolotu przewoził kokainę.
Już prawie 25 lat polski Kościół zmaga się z pedofilią. Przeróżne działania biskupi zazwyczaj podejmowali przyparci do muru, pod presją zewnętrzną. Teraz do debaty o powołaniu ogólnopolskiej komisji ds. wyjaśniania przypadków wykorzystywania seksualnego wdarły się walki frakcyjne. Może z decyzją o powstaniu komisji warto poczekać do obsady paru stolic diecezjalnych?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas