Klejnoty, powstałe między XVI a XX wiekiem wystawiane były w  Pałacu Dożów w ramach wystawy "Skarby Mogołów i Maharadżów".

Alarm podniesiono, gdy okazało się, że z jednej gablot zniknęły precjoza.

Na wystawie prezentowano około 270 sztuk biżuterii powstałej w ciągu 400 lat, która pozostaje własnością rodziny królewskiej z Kataru. To klejnoty inspirowane sztuką Indii, złote i platynowe, z kamieniami szlachetnymi.

Z ustaleń policji i zeznań świadków wynika, że kradzieży dokonało dwóch sprawców. Wcześniej udało im się wyłączyć alarm, po dokonaniu kradzieży wtopili się w tłum i uciekli.

Jak powiedział główny komisarz weneckiej policji, Vito Gagliardi, kradzieży musiało dokonać dwóch wysoko wyspecjalizowanych złodziei, bo wszystkie sale wystawowe w pałacu Dożów są wyposażone w nowoczesny system alarmowy.

Ochrona Pałacu dopiero kilka godzin później zorientowała się, że dokonano kradzieży.

Z wystawy skradziono broszkę i parę kolczyków. Media podają bardzo sprzeczne informacje co do ich wartości - od kilkudziesięciu tysięcy do kilku milionów euro. Wartość precjozów obniża fakt, że nie miały one wartości zabytkowej, wyprodukowano je współcześnie, ale i tak są unikatowe, więc, jak twierdzą eksperci, będzie je bardzo trudno sprzedać.

Do kradzieży w Pałacu Dożów doszło w nocy z wtorku na środę - w ostatnim dniu trwającej cztery miesiące wystawy. Kolejne miejsca jej ekspozycji to Grand Palais w Paryżu, Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie, Metropolitan w Nowym Jorku i Muzeum Miho Japonii, w pobliżu Kyoto.