To szansa na znalezienie bezpośrednich nabywców lub nawiązanie współpracy z dystrybutorem lub agentem i wejście na rynek Wietnamu. Rynek, które wedle statystyk może być bardzo obiecujący. Według danych przedstawionych przez EVBN sam rynek farmaceutyczny przekroczył w 2013 roku wartość trzech miliardów dolarów, a szacunki na 2018 mówią o siedmiu miliardach, przy czym zaopatrzenie w leki pochodzi głównie z importu (Francja, Indie, Południowa Korea, Niemcy, Szwajcaria i Włochy – to najwięksi importerzy).

Podobnie jest z rynkiem sprzętu i urządzeń medycznych, którego wartości w ostatnich latach systematycznie rośnie (200 mln dolarów w 2013r.), a 90 proc. kupowanego sprzętu także pochodzi z zagranicy.

Może zatem czas, aby polskie firmy też zaczęły mocniej angażować się na tym rynku, tym bardziej że można go potraktować jako bramę do Azji Południowo-Wschodniej.

Aby wziąć udział w misji trzeba liczyć się z kosztami (1900 dolarów za osobę + przelot w granicach 600-900 euro) i trzeba dobrze przygotować się do aplikowania. Z całej Unii Europejskiej EU-Vietnam Business Network wybierze tylko 15 przedsiębiorców.

Wspomniany koszt 1,9 tys. euro obejmuje: noclegi, organizację spotkań B2B, seminaria, tłumaczenia, transfery wewnątrz Wietnamu. Misja odbędzie się w dniach 20-23 września. Natomiast zgłoszenia przyjmowane są do 15 lipca.

Więcej informacji można zdobyć na stronie www.evbn.org.