Reklama
Rozwiń

Jak traktować dzieci podczas interwencji Policji

- Na pierwszym miejscu każdy funkcjonariusz publiczny powinien stawiać dobro dziecka. Należy zadbać o to, by trudną, nierzadko traumatyczną sytuację, jaką jest interwencja Policji, dziecko przeszło w warunkach bezpiecznych, przyjaznych, z uwzględnieniem jego potrzeb emocjonalnych – apeluje Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak w wystąpieniu do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka.

Aktualizacja: 07.12.2017 10:53 Publikacja: 07.12.2017 10:18

Jak traktować dzieci podczas interwencji Policji

Foto: Fotorzepa, Łukasz Solski

Marek Michalak przypomina, że w 2014 roku, w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej", z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, we współpracy z przedstawicielami Ministerstwa Sprawiedliwości, Prokuratury Generalnej, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Komendy Głównej Policji, został wypracowany dokument pn. Zalecenia dotyczące postępowania dla dobra dziecka, określający standardy ochrony praw dziecka w sytuacji wykonywania przez funkcjonariuszy Policji czynności służbowych z udziałem dzieci.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Sądy i trybunały
Coraz więcej wakatów w Trybunale Konstytucyjnym. Prawnicy mówią, co trzeba zrobić
Prawnicy
Prof. Marcin Matczak: Dla mnie to podważalny prezydent
Zawody prawnicze
Rząd zmieni przepisy o zawodach adwokata i radcy. Projekt po wakacjach
Matura i egzamin ósmoklasisty
Uwaga na świadectwa. MEN przypomina szkołom zasady: nieaktualne druki do wymiany
Podatki
Rodzic może stracić ulgi w PIT, jeśli dziecko za dużo zarobi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama