Workation, czyli nowa odmiana pracy zdalnej

Mimo że Polacy mogą swobodnie przemieszczać się po innych państwach unijnych i wykonywać w nich obowiązki zawodowe bez pozwolenia na pracę, taka praca zdalna nie jest całkowicie pozbawiona ryzyk prawnych. Tym większe są one w sytuacji, gdy pracownik wyjechał do kraju spoza Unii Europejskiej. Ostatnio trendem, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pracowników, jest tzw. workation.

Publikacja: 02.11.2022 22:00

Workation, czyli nowa odmiana pracy zdalnej

Foto: Adibe Stock

Pandemia COVID-19 całkowicie zmieniła zawodowe standardy. Praca zdalna stała się codziennością i nawet obecnie, gdy nie ma już lockdownu, chętnie korzystamy z takiej formy świadczenia obowiązków służbowych.

Początkowo, zmuszeni pandemiczną rzeczywistością, pracownicy wykonywali pracę głównie z domu. Z czasem, gdy obostrzenia w podróżowaniu stały się mniej rygorystyczne, wiele osób zamiast z domu, zapragnęło świadczyć pracę z bardziej odległych miejsc.

Pozostało 98% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Prawo karne
CBA zatrzymało znanego adwokata. Za rządów PiS reprezentował Polskę
Spadki i darowizny
Poświadczenie nabycia spadku u notariusza: koszty i zalety
Podatki
Składka zdrowotna na ryczałcie bez ograniczeń. Rząd zdradza szczegóły
Ustrój i kompetencje
Kiedy można wyłączyć grunty z produkcji rolnej
Sądy i trybunały
Sejm rozpoczął prace nad reformą TK. Dwie partie chcą odrzucenia projektów