Chciała wybić szczury, postrzeliła 3-letnią córkę, a mąż - pracownika. Jest wyrok

Sąd Rejonowy w Rykach (Lubelskie) skazał 32-letnią kobietę na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu za nieumyślne postrzelenie swojej blisko 4-letniej córki. Jej mąż usłyszał z kolei wyrok 8 miesięcy w zawieszeniu za utrudnianie śledztwa i przypadkowe postrzelenie mężczyzny zatrudnionego w gospodarstwie.

Publikacja: 24.01.2024 14:43

Chciała wybić szczury, postrzeliła 3-letnią córkę, a mąż - pracownika. Jest wyrok

Foto: Adobe Stock

Do mrożących krew w żyłach scen doszło 3 czerwca 2020 r. w jednej ze wsi w powiecie ryckim. Jak donosi TVP Lublin, 32-letnia Marlena B. strzelała do szczurów, które zalęgły się w kurniku. Śrut przebił jednak ścianę i zranił trzyletnią córkę kobiety. Matka wraz z mężem zawieźli dziecko do szpitala. Lekarze stwierdzili u dziewczynki liczne rany klatki piersiowej, ramienia i okolicy barku.

Po powrocie do domu 35-letni Mariusz B. postanowił zatrzeć ślady czynu żony. W tym celu poszedł do garażu i oddał strzał z jego wnętrza tak, by upozorować wypadek przy czyszczeniu broni. Pocisk ze strzelby trafił jednak w zatrudnionego w gospodarstwie mężczyznę.

Prokuratura Okręgowa w Lublinie oskarżyła kobietę o nieumyślne spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojej wówczas blisko 4-letniej córki i choroby realnie zagrażającej jej życiu. Jej mąż usłyszał zarzut poplecznictwa i nieumyślnego spowodowania uszczerbku na zdrowiu.

Sąd Rejonowy w Rykach stwierdził winę  małżonków i skazał 32-latkę na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Kobieta ma zapłacić również 2,2 tys. zł grzywny. Jej 35-letniego męża sąd skazał na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Dodatkowo ma zapłacić 4,5 tys. zł grzywny i 5 tys. zł zadośćuczynienia dla postrzelonego przez niego mężczyzny zatrudnionego w gospodarstwie.

Wyrok nie jest prawomocny.

Czytaj więcej

Maksymilian F. usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa policjantów
Sądy i trybunały
Sędzia Piebiak może stracić immunitet. Oskarża go były lider KOD
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Konsumenci
Frankowicze mają nowy sposób na banki. Donoszą do prokuratury
Podatki
Ryczałtowcy chcą dzielić biznes, by obniżyć składkę zdrowotną
Praca, Emerytury i renty
Będzie dodatkowa waloryzacja emerytur i rent. Rząd odsłania karty
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Nieruchomości
Mieszkania społeczne. Koniec wyodrębniania na własność