Kiedy ferie w szkołach? Aż cztery terminy zimowego wypoczynku

W sobotę 13 stycznia, czyli już za tydzień, uczniowie z czterech województw mogą ruszać na zimowe wyjazdy. Jak co roku, ferie zimowe zostały podzielone między województwami na 4 dwutygodniowe terminy tak, by zminimalizować tłok w środkach transportu i ośrodkach wypoczynkowych.

Publikacja: 05.01.2024 14:03

Kiedy ferie w szkołach? Aż cztery terminy zimowego wypoczynku

Foto: Adobe Stock

Od poniedziałku 15 stycznia do niedzieli 28 stycznia 2024 r. będą trwały ferie w województwie dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim, od 22 stycznia do 4 lutego 2024 roku – w województwie podlaskim i warmińsko-mazurskim, od 29 stycznia do 11 lutego 2024 roku – w województwie lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim. W tym roku najpóźniej tj. w poniedziałek 12 lutego wyjadą na ferie uczniowie w województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim. Do szkoły wrócą w poniedziałek 26 lutego.

Ferie zimowe 2024

Ferie zimowe 2024

PAP

Ferie zimowe w szkole

Przypomnijmy, że w czasie ferii szkoła nie ma obowiązku zapewnić uczniom zajęć opiekuńczo-wychowawczych np. świetlicowych. Szkoła może jednak być organizatorem wypoczynku dla dzieci i młodzieży w celach rekreacyjnych lub regeneracji sił fizycznych i psychicznych podczas  ferii zimowych w formie np.  półkolonii czy zimowiska w kraju lub za granicą. Ich organizacja wymaga jednak zapewnienia odpowiedniej kadry opiekuńczej na podstawie osobnych umów zlecenia z pedagogami. Za udział dziecka w takich formach wypoczynku szkoła może pobierać od rodziców opłaty.

Sprawdzą autokary przed wyjazdem na ferie

Policja informuje, że w całym kraju policjanci ruchu drogowego będą prowadzić kontrole autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

WYKAZ PUNKTÓW KONTROLI AUTOBUSÓW FERIE – 2024

Na stronie  bezpiecznyautobus.gov.pl  można też sprawdzić samodzielnie podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Czytaj więcej

Powiat nie wypłaci dotacji za wakacje i ferie w domu wczasów dziecięcych
Nieruchomości
Odszkodowanie dla Agnes Trawny za ziemię na Mazurach. Będzie apelacja
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Sądy i trybunały
Wierzyciel powinien sprawdzić, czy dłużnik jeszcze żyje
Za granicą
Polacy niewpuszczeni na obchody wyzwolenia obozu w Ravensbrück
Sfera Budżetowa
Setki milionów dla TVP po cichu. Posłowie w Komisji Finansów Publicznych zdecydowali
Zawody prawnicze
Prokuratura Krajowa podjęła kolejne działania ws. Ewy Wrzosek