Tak wynika z analizy Fundacji Dzieci Niczyje, która zbadała działalność dostępnych w Polsce serwisów bukmacherskich.
Portale te nie weryfikują wieku i tożsamości gracza, które mogłyby potwierdzić informacje podawane przez użytkowników podczas rejestracji konta. Co więcej, luka w zabezpieczeniach pozwala na swobodny dostęp do hazardu nawet najmłodszym internautom, a to stanowi dla nich poważne zagrożenie.
Niepokojące dane
Według najnowszych badań EU NET ADB aż 7% gimnazjalistów w Polsce uprawia hazard online, a 2,5% robi to nie rzadziej niż raz w tygodniu. To właśnie te alarmujące dane zdecydowały o przystąpieniu Fundacji Dzieci Niczyje do gruntownej analizy internetowej obejmującej ofertę gier hazardowych.
Aż 7% gimnazjalistów w Polsce uprawia hazard online
Fikcyjne bezpieczeństwo
Do badania wybrano najbardziej popularne nielegalne serwisy hazardowe, które pomimo braku zezwolenia Ministra Finansów są dostępne w polskiej wersji językowej. Okazało się, że w przypadku większości z nich możliwe jest podanie całkowicie fikcyjnych danych, a administratorzy żadnej z wymienionych witryn nie weryfikują zarówno wieku gracza, jak i jakichkolwiek innych informacji podawanych w podczas rejestracji. Ponadto zauważono, że w prawie żadnym z badanych serwisów dane posiadacza konta nie muszą być zgodne z informacjami podanymi podczas rejestracji.