Aktualizacja: 22.06.2021 05:59 Publikacja: 21.06.2021 02:00
Foto: Adobe Stock
Kapituła oceniająca w składzie: Joanna Parafianowicz, adwokat, redaktor portalu pokojadwokacki.pl, Michał Popiela, Court Watch Polska, Grzegorz Furgał, doradca Krajowej Rady Radców Prawnych, oraz Michał Błazik, szef działu prawo online „Rzeczpospolitej", miała do zbadania 135 stron internetowych kancelarii.
Ogólne założenia metodologii się nie zmieniły w porównaniu z poprzednim rokiem. We wstępnej selekcji odrzucono więc strony, które nie spełniają wymogów bezpieczeństwa, oraz te z dostępnością nieprzystosowaną dla osób niepełnosprawnych. Następnie zbadano strony internetowe kancelarii pod kątem szybkości działania, oryginalności zdjęć, SEO, szaty graficznej, animacji, komunikacji marketingowej czy jakże istotnej obecnie poprawności wersji mobilnej serwisów. Sprawdzono obecność na stronach blogów, aktywność w mediach społecznościowych czy aktualizowanie informacji o kancelariach. Nie zapomniano również, tak jak w poprzedniej edycji rankingu, o wyposażeniu strony we wszelkie narzędzia umożliwiające zdalną obsługę klientów. Szukano na stronach czatów, komunikatorów, indywidualnych profili klienta z aktualizowanym stanem prawnym jego sprawy, sztucznej inteligencji, która jest w stanie wstępnie zdefiniować czy skategoryzować problem klienta.
Nie należy zaległościami czynszowymi obciążać małoletniego dziecka lokatorów, które jako dorosły może żądać za sądowy wyrok odszkodowania - orzekł Sąd Najwyższy. I uwzględnił skargę nadzwyczajną rzecznika praw obywatelskich.
Śmierć rodziców nieodłącznie wiąże się z koniecznością załatwienia formalności związanych z podziałem majątku. Jeśli między spadkobiercami panuje zgoda, przyjęcie spadku z reguły nie jest skomplikowane. Kto uczestniczy w procesie dziedziczenia?
System e-Doręczeń, czyli cyfrowy odpowiednik listu poleconego za potwierdzeniem odbioru, zacznie powszechnie obowiązywać już 1 stycznia 2025 roku.
Nawet lekarz, który przyjmuje pacjentów prywatnie, wystawi receptę na leki refundowane. Dzięki temu pacjent, który po prywatnej wizycie będzie chciał dostać bezpłatny lek, nie będzie musiał już iść po taką receptę do lekarza rodzinnego.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Prezydent Andrzej Duda powołał w poniedziałek Bogdana Święczkowskiego na nowego prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Wiceminister sprawiedliwości, sędzia Dariusz Mazur stwierdził, że wybór ten dotknięty jest ewidentną wadą formalną.
Prokurator Lindgren postuluje utworzenie urzędu z publicznymi obrońcami, ale Szwedzkie Stowarzyszenie Adwokatów nie chce o tym słyszeć.
Sprawa byłego wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego budzi emocje. Trzeba jednak pamiętać, że wciąż chroni go domniemanie niewinności, którego nikt nie może mu odmówić – mówi „Rzeczpospolitej” prezes Naczelnej Rady Adwokackiej Przemysław Rosati.
Kapitał społeczny, zielona transformacja i cyfryzacja to kluczowe czynniki, które mogą znacząco wpłynąć na rozwój polskiej gospodarki w 2025 roku.
Bohaterami Listy 2000 Największych Przedsiębiorstw są mniejsze, często nieznane firmy. Ich sukces i miejsca pracy, które tworzą, mają kluczowe znaczenie dla bytu wielu miast i miasteczek w kraju.
Uchylenie ustawy o lekarzu sądowym i pozostawienie każdemu lekarzowi prawa do wystawiania zaświadczeń usprawiedliwiających niestawiennictwo w sądzie z powodu choroby - takie rozwiązanie proponuje Naczelna Rada Adwokacka.
Różnorodność, równość i inkluzja (DEI) to kluczowe elementy, które determinują rozwój i sukces nowoczesnych organizacji. Pomimo deklaratywnych działań i polityk, wciąż istnieją poważne wyzwania związane z ich implementacją, szczególnie w obszarach prawnych, instytucjonalnych oraz świadomości społecznej i biznesowej. Inkluzywność i równość w pracy to warunek niezbędny do pełnego wykorzystania potencjału ludzkiego oraz eliminacji barier ograniczających rozwój społeczny i zawodowy różnych grup.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas