Michał Błazik

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie, kierunek prawo

Prokuratura umorzyła niektóre wątki śledztwa ws. śmierci Izabeli z Pszczyny

Ciężarna kobieta zmarła w 2021 roku w szpitalu na skutek wstrząsu sceptycznego. Śledczy nie dopatrzyli się przestępstwa w zachowaniu położnych, które opiekowały się kobietą, poświadczenia nieprawdy w dokumentacji medycznej ani nieprawidłowości w opiece nad Izabelą już po zatrzymaniu u niej krążenia. Śledztwo przeciwko trzem lekarzom jest w toku.

Buda: Likwidujemy PCC przy zakupie pierwszego mieszkania

Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda podczas dzisiejszej konferencji #StopPatodeweloperka zapowiedział likwidację podatku od czynności cywilno-prawnej przy zakupie pierwszego mieszkania.

Raport: Eksplozja w Przewodowie

W miejscowości Przewodów koło Hrubieszowa w opuszczonych budynkach dawnego PGR doszło do eksplozji, w której zginęły dwie osoby - mężczyźni w wieku 62 i 60 lat.. Do wybuchu doszło 15 listopada, ok. 15:30. Przyczyną wybuchu była eksplozja pocisku - wszystko wskazuje na to, że był to wystrzelony przez ukraińską obronę przeciwlotniczą pocisk z zestawu S-300. Prezydent Andrzej Duda oświadczył, że 15 listopada nie doszło do celowego ataku na Polskę. To samo mówił sekretarz generalny NATO, Jens Stoltenberg.

Najlepsze strony internetowe polskich kancelarii prawniczych

W 20. edycji rankingu kancelarii prawniczych już po raz piąty wybieraliśmy najlepsze strony internetowe. Zwycięzcą w tej kategorii okazała się witryna kancelarii Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy. W dalszej kolejności na podium uplasowały się strony Beata Strzyżowska, Kancelaria Radcy Prawnego oraz Brysiewicz Bokina Sakławski i Wspólnicy.