Rekomendacje - najlepsi specjaliści - TABELA

Na rynku sukces można osiągać nie tylko dużą załogą doradców. Czasem rozwiązanie problemu klienta zależy od posiadania w swoim zespole specjalisty znającego się na przepisach, praktyce i orzecznictwie w wąskiej dziedzinie. Dlatego właśnie wyróżniamy specjalistów w różnych obszarach prawa podatkowego.

Podobnie jak w poprzednich latach za najlepszych ekspertów w dziedzinie VAT uznano Jerzego Martini ?i Tomasza Michalika mających na swoim koncie głośne wygrane w sporach z fiskusem, które sięgały nawet Trybunału Sprawiedliwości UE. Kolejny raz doceniono też Szymona Parulskiego za znawstwo tak skomplikowanego podatku, jakim jest akcyza. Warto zauważyć, że Martini i Parulski to rzadkie przykłady znanych specjalistów, którzy pracują ?w niewielkich, kilkuosobowych kancelariach. Na ogół bowiem nagradzani w naszym rankingu specjaliści pracują jako część większych zespołów doradczych.

Po raz pierwszy udało nam się wyłonić lidera w kategorii podatku od nieruchomości. Za najlepszego uznano Michała Nielepkowicza z firmy EY. O tych sprawach ostatnio coraz głośniej za sprawą problemów z opodatkowaniem budowli.

Czy warto być specem i czy rynek to docenia? Zdaniem jednego z wyróżnionych ?w naszym rankingu – Romana Namysłowskiego z Crido ?Taxand – w podejściu klientów do wąskiej specjalizacji doradców podatkowych widać dwie  tendencje. – Z jednej strony chcą kompleksowego rozwiązania problemu nie tylko od strony konkretnego podatku, lecz także innych podatków ?i ogólnie korzyści biznesowych. Jednak z drugiej strony jest oczekiwanie, by doradca znał się na istotnych niuansach interesującego go zagadnienia, a to już wymaga specjalistycznej wiedzy – mówi Namysłowski. Jego zdaniem warto zatem mieć swoją specjalizację, ale trzeba przy tym mieć ogólną wiedzę o podatkach i biznesie. – Jeśli tej wiedzy się nie ma, warto wspomagać się kolegami z zespołu – zauważa ekspert .