Sygnatariusze Porozumienia powołali nowego sekretarza - adwokata Przemysława Rosati, członka Naczelnej Rady Adwokackiej.
Do Forum Obywatelskiego przy Porozumieniu przystąpiła fundacja Instytut Etyki Prawniczej – organizacja pozarządowa zajmująca się m.in. inicjowaniem i prowadzeniem badań w zakresie etyki prawniczej, a także wspieraniem wszelkich inicjatyw mających na celu zwiększenie świadomości prawnej społeczeństwa.
Odbyła się też dyskusja dotycząca zadań Porozumienia w roku 2018. Przewodniczący Jacek Trela przedstawił plany skupione na wzajemnej wymianie informacji dotyczących poszczególnych środowisk prawniczych, wzajemnym wsparciu sygnatariuszy i członków Forum Obywatelskiego, monitorowaniu projektów legislacyjnych i aktywny udział w opiniowaniu tych projektów, które dotyczą środowisk prawniczych skupionych w Porozumieniu, a ponadto zaproponował wspieranie inicjatyw lokalnych, podejmowanych przez środowiska prawnicze związane z Porozumieniem. Sygnatariusze Porozumienia zaakceptowali propozycję NRA, a także podjęli decyzję o przeprowadzeniu projektu edukacyjnego po roboczą nazwą „Bezpieczeństwo w sieci", który będzie skierowany do uczniów szkół podstawowych i średnich oraz do seniorów.
Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Izba Radców Prawnych i Krajowa Rada Doradców Podatkowych zaproponowały zorganizowanie konferencji na temat tajemnicy zawodowej. Rosną bowiem obawy przedstawicieli tych samorządów związane z toczącymi się w Ministerstwie Finansów pracami nad ograniczeniem tajemnicy zawodowej adwokata, radcy prawnego i doradcy podatkowego. Pozostali sygnatariusze Porozumienia zadeklarowali wsparcie tej inicjatywy.
Kolejne plenarne posiedzenie Porozumienia samorządów zawodowych i stowarzyszeń prawniczych odbędzie się 20 listopada.