Aktualizacja: 21.03.2025 08:40 Publikacja: 27.11.2022 20:58
Latem 2021 r. Władimir Putin nie zgodził się na rozmowy sam na sam na Kremlu z Angelą Merkel. Wziął w nich też udział szef MSZ Siergiej Ławrow. To było ostatnie spotkanie kanclerz z Putinem
Foto: Liesa Johannssen-Koppitz/Bloomberg
Po odejściu z polityki w grudniu ubiegłego roku Angela Merkel niemal zapadła się pod ziemię. Ostro krytykowana za szereg błędów, które miały się przyczynić do rozpoczęcia dwa miesiące później inwazji na Ukrainę przez Władimira Putina, występowała tylko sporadycznie na forum publicznym. Jak w czerwcu tego roku, gdy w teatrze Berliner Ensemble zapowiedziała, że nie przeprosi za to, co uczyniła w relacjach z Rosją.
Izraelski gabinet podjął w nocy z czwartku na piątek decyzję o odwołaniu ze stanowiska szefa Szin Bet, izraelskiej agencji bezpieczeństwa wewnętrznego. Ronen Bar odejdzie ze stanowiska 10 kwietnia.
Elon Musk, najbogatszy człowiek świata i bliski współpracownik prezydenta USA Donalda Trumpa, ma w piątek zapoznać się z niejawnymi planami Pentagonu na wypadek wojny między USA a Chinami - pisze „The New York Times”. Doniesienia dziennika dementuje Trump.
Przewodniczący Sądu Najwyższego USA John Roberts stawia się prezydentowi Donaldowi Trumpowi. Nie zgadza się na rozmontowanie konstytucji Stanów Zjednoczonych. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia?
Zagrożona przez Donalda Trumpa Ottawa stara się o rozwój współpracy wojskowej i handlowej z Unią Europejską. Ale na przeszkodzie stoją jej własne, wieloletnie zaniedbania.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Prezydent Donald Trump nakazał w czwartek swojej administracji likwidację Departamentu Edukacji, co było jedną z jego obietnic podczas kampanii prezydenckiej. Jednocześnie Biały Dom przyznał, że agencja nie może - i nie zostanie - całkowicie rozwiązana.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Chciałbym, by rząd działał szybciej i skuteczniej. Oczekuję m.in. uszczelnienia 800+ dla Ukraińców, ustaw naprawiających wymiar sprawiedliwości, odblokowania inwestycji energetycznych, liberalizacji prawa aborcyjnego – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy, wiceszef PO, kandydat KO na prezydenta Polski.
Kiedy pod koniec zeszłego tygodnia medialne bańki w Polsce fascynowały się rozdeptanym naleśnikiem oraz policją uganiającą się po mieście za byłym ministrem, w Niemczech rozegrały się sceny prawdziwego i fascynującego politycznego dramatu.
Była kanclerz Niemiec Angela Merkel publicznie skrytykowała lidera swojej partii, Friedricha Merza, po przyjęciu przez Bundestag wniosku dotyczącego drastycznego zaostrzenia przepisów migracyjnych przy wsparciu skrajnej prawicy, partii AfD.
Wewnątrz Niemiec próżno szukać rzetelnej dyskusji o polityce gospodarczej. Opinia publiczna nie staje się „sygnalistą” nadchodzących zagrożeń.
Ludzie nie myślą o sobie źle. Nie myśli i Angela Merkel.
Przez kartki wydanej właśnie książki ze wspomnieniami byłej kanclerz Niemiec Angeli Merkel przemykają i polscy politycy. Niczego nie dowiadujemy się jednak o tym, jakie znaczenie dla Angeli Merkel mają jej polskie korzenie.
Donald Trump postrzega świat z perspektywy dewelopera, a Władimirowi Putinowi zależy, by traktować go z szacunkiem - pisze w swoich pamiętnikach Angela Merkel. Fragmenty książki, która ma mieć premierę 26 listopada, publikuje niemiecki tygodnik „Die Zeit”.
Ugrupowania tworzące koalicję rządową w Berlinie niemal zniknęły z parlamentów regionalnych Turyngii i Saksonii. To po części cena za podjęte przez rząd federalny reformy, pośrednio korzystne dla Polski.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas