Jest 13. premierem od 1989 roku. Ma 50 lat. Pochodzi z Gdańska, ale w ostatnich wyborach startował z Warszawy, gdzie uzyskał rekordowe poparcie. Skończył historię na Uniwersytecie Gdańskim. Podczas studiów zaangażował się w działalność opozycyjną. Tworzył Kongres Liberalno-Demokratyczny, którego został posłem I kadencji. W 1994 r. współtworzył Unię Wolności. Po przegranej walce o przywództwo z Bronisławem Geremkiem wystąpił z UW. Z Maciejem Płażyńskim i Andrzejem Olechowskim założył PO, a w efekcie konfliktu między politykami został jej szefem. W 2005 r. przegrał z Lechem Kaczyńskim walkę o fotel prezydenta. Jest fanem piłki nożnej. Z żoną Małgorzatą ma dwoje dzieci.
agiel
Jeden z najbliższych współpracowników Donalda Tuska. Sam mówi, że nie jest frontmenem. Ma 44 lata i niełatwy charakter. Pochodzi z Opola. Ukończył studia na Uniwersytecie Wrocławskim, w ich trakcie działał w NZS. Zanim trafił do Sejmu, był dyrektorem Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, a potem wicewojewodą. W 1991 r. został posłem KLD. Kolejne siedem lat był w Unii Wolności. Współtworzył PO, jest sekretarzem generalnym partii. Uchodził za przeciwnika Jana Rokity, mówi się nawet o frakcji Schetyny, skupiającej polityków mniej konserwatywnych. Pasjonuje się sportem. Ma żonę i 17-letnią córkę Natalię. Jego ulubionymi filmami są „Gladiator” i „Shrek”.
agiel
Minister, który wzbudza najwięcej emocji w rządzie Donalda Tuska. Nieprzychylny jego kandydaturze był prezydent. Szefował MON w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, podał się do dymisji 5 lutego. Nieoficjalnym powodem jego rezygnacji był konflikt z Antonim Macierewiczem. Wcześniej był wiceministrem obrony w gabinecie Jana Olszewskiego i podsekretarzem stanu w MSZ za czasów Jerzego Buzka. W wyborach ubiegał się o mandat z bydgoskiej listy PO. Minister spraw zagranicznych ma 44 lata, ukończył Oksford. Był reporterem wojennym w Afganistanie i Angoli. Jest autorem wielu książek i komentatorem międzynarodowym. Żonaty z amerykańską pisarką Anne Applebaum, ma dwóch synów.