Aktualizacja: 12.09.2019 06:55 Publikacja: 11.09.2019 20:43
Zbigniew Ziobro
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek
Wniosek w sprawie wyrażenia wotum nieufności wobec ministra Zbigniewa Ziobry został złożony pod koniec sierpnia. Zdaniem opozycji afery w resorcie sprawiedliwości nie kończy dymisja wiceministra Łukasza Piebiaka.
Za wyrażeniem wotum nieufności było 174 posłów, przeciw 240, a 7 wstrzymało się od głosy.
Dwóch członków sejmowej komisji śledczej ds. Pegasusa nie brało udziału w tajnej części przesłuchania byłego szefa ABW Piotra Pogonowskiego – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Dlaczego nadal nie mają dostępu do materiałów ściśle tajnych?
Sejmowa komisja śledcza ds. tzw. afery wizowej przyjęła raport końcowy wraz z poprawkami uzupełniającymi. Do prokuratury zostanie skierowanych 11 zawiadomień, dotyczących m.in. Zbigniewa Raua, Mateusza Morawieckiego i Mariusza Kamińskiego.
Karol Nawrocki w poniedziałek był w Chełmie i Kamesznicy, odwiedził także Bielsko-Białą. Zebrani, wśród których było wielu lokalnych polityków PiS, a także członków klubów "Gazety Polskiej", przywitali go z entuzjazmem. Wznoszono na jego cześć okrzyki: „Zwyciężymy” i „Karol Nawrocki prezydentem”. Podczas tego spotkania padły pytania o kwestie światopoglądowe, o sprawę stosunku do aborcji i o religię. Karol Nawrocki podzielił się zebranymi historią rodzinną.
– Mam nadzieję, że to po nim spłynie jak woda po kaczce – powiedział były premier Mateusz Morawiecki, komentując ujawniony przez media i europosłów PO raport dotyczący Karola Nawrockiego, „obywatelskiego” kandydata PiS na prezydenta.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Ten dokument to głęboka insynuacja rzeczy, które nie są zagrożeniem dla obywatelskiego kandydata na prezydenta - mówił w czasie konferencji prasowej w Żywcu Karol Nawrocki, prezes IPN, który startuje w wyborach prezydenckich z poparciem PiS.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
Resort cyfryzacji przygotowuje obecnie projekty wdrażające unijne rozwiązania dotyczące zarządzania danymi i sztucznej inteligencji. Choć regulacje dotyczą zbliżonej materii, da się zauważyć między nimi znaczące różnice – np. co do właściwego sądu odwoławczego od decyzji organu.
W szkole powinno być miejsce dla nauki o filozofii, etyce, ale też o głównych systemach religijnych. A przede wszystkim – o miejscu Boga w otwartym społeczeństwie. Bo dlaczego naukę o zdrowiu fizycznym uznajemy za ważną, a o zdrowiu moralnym już nie?
Wynik budżetu po październiku jest na relatywnie niskim poziomie, ale jego realizacja może przyspieszyć w ostatnich dwóch miesiącach tego roku - uważa minister finansów Andrzej Domański.
Premier Donald Tusk sprzeciwił się w serwisie X formie protestu stosowanej przez Ostatnie Pokolenie, organizację aktywistów ekologicznych znanych z protestów przeciwko nie dość aktywnej walki ze zmianami klimaty, polegających na blokowaniu dróg, ale też np. oblewaniu znanych dzieł sztuki farbą.
Żołnierze rumuńscy, ćwiczący na poligonie w Orzyszu, w sierpniu ostrzelali z działka przeciwlotniczego pobliskie Bemowo Piskie. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych wdrożyło nowe procedury, aby zapobiec podobnym wypadkom.
Trwają protesty przeciwko wprowadzeniu do szkół przedmiotu „Edukacja zdrowotna”. W obronie pomysłu stanęli eksperci, intelektualiści, osoby pracujące z dziećmi i znające ich problemy. Jakie mają argumenty? Publikujemy ich list otwarty.
My działamy w oparciu o wyrok Trybunału Konstytucyjnego - mówił w rozmowie z RMF FM były wicepremier i były minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
W szwedzkich muzeach znajdują się zabytki wywiezione z terenów Rzeczpospolitej w czasie potopu. Ministerstwo Kultury dokumentuje takie straty, ale czy trwają rozmowy z tamtejszymi muzeami, aby wróciły do Polski? Odpowiedź MSZ jest jednoznaczna.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas