Frida Kahlo, słynna malarka z Meksyku żyjąca w pierwszej połowie XX wieku, była zadeklarowaną komunistką i feministką. Do partii komunistycznej przystąpiła w 1927 roku w wieku 20 lat. Tam poznała swojego przyszłego męża, artystę Diego Riverę. Dziesięć lat później udostępniła Lwowi Trockiemu i jego żonie swój dom, gdy ten ubiegał się w Meksyku o azyl polityczny. Kahlo nawiązała z nim romans, a w 1940 roku Trocki został zamordowany, prawdopodobnie na terenie posesji Fridy.
Kahlo, znana przede wszystkim ze swoich autoportretów, słynęła z dekorowania swoich gorsetów sierpem i młotem. Gdy zmarła, została pochowana z komunistyczną flagą.
Internauci komentujący kontrowersyjny dodatek premier Theresy May zwracają uwagę, że był to poważny dysonans polityczny, a sama "ogromna" bransoletka rzucała się w oczy.
O czym mówiła brytyjska premier? » Theresa May przeprosiła partię za utratę większości w Izbie Gmin
Krytycy w mediach społecznościowych skomentowali, że gdyby Frida - wykorzystująca swoje prace do stawiania pytań o postkolonializm, idee gender, klasowość i rasizm w meksykańskim społeczeństwie - wciąż żyła, wzgardziłaby poglądami May.