Dzięki IPO debiut spółki na giełdzie korzystny podatkowo

Celem wprowadzenie ulgi na IPO miał być wzrost atrakcyjności inwestycyjnej Polski. Choć boom na polskim rynku kapitałowym dotychczas nie nastąpił warto być na niego odpowiednio przygotowanym i pamiętać o wysokiej atrakcyjności preferencji dotyczącej IPO – zarówno w kontekście CIT, jak i PIT.

Publikacja: 22.11.2023 02:00

Dzięki IPO debiut spółki na giełdzie korzystny podatkowo

Foto: Adobe Stock

Jednym ze sposobów na zdobycie finansowania dla spółki jest wprowadzenie jej akcji na rynek giełdowy. Może to być także przepis na budowanie jej renomy w oczach potencjalnych inwestorów, jak i obecnych kontrahentów. Wejście na giełdę jednak sporo kosztuje. Istotną składową kosztu pierwszej oferty publicznej (IPO), którą musi przeprowadzić spółka chcąca zadebiutować na giełdzie, stanowi m.in. przygotowanie prospektu emisyjnego. W związku z tym, że skorzystanie z profesjonalnej obsługi prawnej ma pozytywny wpływ na zaufanie inwestorów, przy debiucie spółki na giełdzie nie warto oszczędzać. Zachęca do tego specjalna ulga podatkowa.

Pozostało 94% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

ZUS
ZUS przekazał ważne informacje na temat rozliczenia składki zdrowotnej
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Prawo karne
NIK zawiadamia prokuraturę o próbie usunięcia przemocą Mariana Banasia
Aplikacje i egzaminy
Znów mniej chętnych na prawnicze egzaminy zawodowe
Prawnicy
Prokurator Ewa Wrzosek: Nie popełniłam żadnego przestępstwa
Prawnicy
Rzecznik dyscyplinarny adwokatów przegrał w sprawie zgubionego pendrive'a