Fiskus miał prawo wyodrębnić trzy usługi kompleksowe

O miejscu świadczenia, a tym samym opodatkowania go jako związanego z nieruchomością, decyduje wyłącznie miejsce położenia nieruchomości, z którą jest ono ściśle związane, niezależnie od tego dla kogo jest wykonywane oraz gdzie znajduje się siedziba usługodawcy.

Publikacja: 15.11.2023 02:00

Fiskus miał prawo wyodrębnić trzy usługi kompleksowe

Foto: Adobe Stock

W marca 2023 r. spółka wystąpiła do fiskusa o interpretację podatkową. Wyjaśniła, że głównie zajmuje się usługami. Planuje m.in. świadczyć usługi będące kompleksową odpowiedzią na potrzeby kontrahentów. Ich celem będzie zapewnienie pełnego wsparcia w organizowaniu przejazdów szczególnie na wymagającym i górzystym terenie, począwszy od dedykowanych map trasy, wraz ze wskazówkami ułatwiającymi przejazd. W ramach pakietu możliwe będzie również skorzystanie z niższych cen za przejazdy tunelami oraz uzyskanie aktualizowanych informacji o najtańszych stacjach benzynowych w okolicy. Spółka tłumaczyła, że chcąc zapewnić korzystającym z usługi bezpieczeństwo na trasie zamierza oferować także assistance dotyczące przejazdu przez tunel, wspomagające zachowaniu koniecznych procedur. A ponadto assistance w razie wypadku, dzięki któremu możliwa jest organizacja transportu zastępczego. Z wniosku wynikało, że prawo przejazdu tunelami jest nabywane od podmiotu trzeciego, a następnie odsprzedawane przez spółkę w ramach pakietu. A zapytała czy szeroko rozumiana usługa wsparcia dla kierowców to usługa kompleksowa, właściwa do rozliczenia podatku w miejscu siedziby usługobiorcy zgodnie z art. 28b ustawy o VAT?

Pozostało 80% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Zamów w promocji 99 zł za pierwszy miesiąc, każdy kolejny w cenie 219zł

Korzystaj z nieograniczonego dostępu m.in. do artykułów, raportów prawnych i ekonomicznych, specjalistycznych rankingów a także weekendowego wydania „Plus Minus”.
Możesz zrezygnować w każdej chwili.

Prawo dla Ciebie
Koniec abonamentu RTV. Ma go zastąpić opłata w wysokości 8-9 zł miesięcznie
Prawo dla Ciebie
Trybunał: koła łowieckie nie muszą płacić rolnikom za każdą szkodę
Konsumenci
Będą zmiany w zakazie handlu w niedziele. Prezydent Duda podpisał ustawę
Prawo dla Ciebie
Sąd rozstrzygnie spór między córką i wdową po Grzegorzu Ciechowskim
Zawody prawnicze
Adwokatura przyjęła nowe zasady wykonywania zawodu. Zmiany w etyce i zastępstwach
Materiał Promocyjny
Jakie technologie czy też narzędzia wspierają transformację cyfrową biznesu?