Nie ma przychodu przy wniesieniu ZCP aportem

Platforma software jako wyodrębniony finansowo, organizacyjnie i funkcjonalnie zespół składników materialnych i niematerialnych może być traktowana jako zorganizowana część przedsiębiorstwa.

Aktualizacja: 24.01.2022 10:04 Publikacja: 23.01.2022 02:00

Nie ma przychodu przy wniesieniu ZCP aportem

Foto: Adobe Stock

Tak wynika z wydanej 30 grudnia 2021 r. interpretacji indywidualnej dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (0111-KDIB1-2.4010.494.2021.4.ANK).

Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych od całości osiąganych dochodów. Świadczy usługi doradcze oraz konsultingowe w zakresie kapitału ludzkiego (HR). Wnioskodawca rozpoczął prace nad opracowaniem innowacyjnej metody obsługi procesu oceny kompetencji pracowniczych wraz z oferowaniem tych usług na rynku, w efekcie czego powstała platforma software'owa (dalej: platforma). Aktualnie projekt tworzenia Platformy znajduje się w końcowej fazie produkcyjnej i niebawem rozpocznie się faza komercjalizacji, a następnie sprzedaży usługi. Za stworzenie platformy był odpowiedzialny pion Software Development wnioskodawcy.

Pozostało 90% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Samorząd
Krzyże znikną z warszawskich urzędów. Trzaskowski podpisał zarządzenie
Prawo pracy
Od piątku zmiana przepisów. Pracujesz na komputerze? Oto, co powinieneś dostać
Praca, Emerytury i renty
Babciowe przyjęte przez Sejm. Komu przysługuje?
Spadki i darowizny
Ten testament wywołuje najwięcej sporów. Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok
Sądy i trybunały
Sędzia WSA ujawnia, jaki tak naprawdę dostęp do tajnych danych miał Szmydt