Aktualizacja: 11.10.2018 18:45 Publikacja: 12.10.2018 15:00
Foto: materiały prasowe
Międzynarodowy sukces Flynn przyniosła adaptacja jej trzeciej książki pt. „Zaginiona dziewczyna", którą zekranizowała prawdziwa legenda thrillerów psychologicznych – David Fincher. Finansowy sukces filmu przekonał innych twórców do sięgnięcia także po dwie pierwsze powieści autorki. Najpierw Gilles Paquet-Brenner zekranizował „Mroczny zakątek" (2015), a teraz Marti Noxon przeniosła na ekran jej pierwszą powieść „Ostre przedmioty".
Serial opowiada o Camille Preaker – dziennikarce pracującej w podupadającej chicagowskiej gazecie. Otrzymuje ona polecenie wyjazdu do rodzinnego miasta, aby relacjonować śledztwo w sprawie nietypowych morderstw dwóch dziewczynek. Jest to zadanie o tyle trudne, że po wielu latach nieobecności wymaga bolesnego powrotu do prowincjonalnego, klaustrofobicznego miasteczka, neurotycznej matki i wspomnień związanych z molestowaniem seksualnym. Pamięć zimnego domu, niezdrowej rywalizacji o względy starszych kolegów i wreszcie tragicznie zmarłej ukochanej siostry stanowią główny wątek historii, który przeplata się z poszukiwaniem sprawcy współczesnych zbrodni. Cały ten ładunek emocjonalny, który w kolejnych aktach serialu odsłania przed nami Amy Adams w roli Camille Preaker, nadaje produkcji dusznego klimatu amerykańskiej prowincji. Peryferii, które pod płaszczykiem zadbanych domów i wyćwiczonych uśmiechów kryją wiele bólu i rozczarowań.
Czy Europa uczestniczy w rewolucji AI? W jaki sposób Stary Kontynent może skorzystać na rozwiązaniach opartych o sztuczną inteligencję? Czy unijne prawodawstwo sprzyja wdrażaniu innowacji?
„Psy gończe” Joanny Ufnalskiej miały wszystko, aby stać się hitem. Dlaczego tak się nie stało?
W „Miastach marzeń” gracze rozbudowują metropolię… trudem robotniczych rąk.
Spektakl „Kochany, najukochańszy” powstał z miłości do twórczości Wiesława Myśliwskiego.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Choć nie znamy jego prawdziwej skali, występuje wszędzie i dotyka wszystkich.
Na konflikcie o telewizje TVN i Polsat może stracić koalicja rządząca, bo niekoniecznie z działaniami ocenianymi przez część obywateli jako cenzura będzie jej do twarzy – uważa politolog, prof. Uniwersytetu Warszawskiego, Rafał Chwedoruk,
Rząd Donalda Tuska chroni swoich sojuszników. Ale zarazem trudno dyskutować z faktem, że w dobie wojen hybrydowych jest to ważne dla polskiej demokracji.
Wieść gminna niosła, że amerykański Warner Bros Discovery zamierza sprzedać TVN Węgrom lub Czechom. Ale ja się z decyzji premiera cieszę. Dopisuję ją do mojej prywatnej listy „kamieni milowych” na drodze do przywrócenia praworządności w Polsce.
Zapowiedź umieszczenia telewizji TVN i Polsat na liście polskich firm strategicznych to symbol czasów, w których przyszło nam żyć. Coś, co wczoraj wydawałoby się niemożliwe, jutro może być oczywiste.
Premier Donald Tusk w czasie wspólnej konferencji prasowej z premierem Estonii Kristenem Michalem zapowiedział dopisanie TVN i Polsatu do wykazu firm strategicznych.
Nie jest prawdą, że sąd zablokował mój majątek - zapewnił w oświadczeniu założyciel Polsatu. Potwierdza, że do rad jego fundacji wszedł kurator wskazany przez sąd w Liechtensteinie. Decyzje podjęte przy jego udziale są dla biznesmena korzystne.
Polacy coraz częściej i chętniej niż Francuzi, Brytyjczycy czy Włosi kupują urządzenia o przekątnej 75 cali i większe. Ale prawdziwy boom jest w USA.
Widzom cyfrowej telewizji naziemnej i ich preferencjom przyjrzała się w najnowszym wydaniu badania Projekt Cyfrowizja agencja mediowa Wavemaker. Wnioski opisujemy jako pierwsi.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas