Donald Trump, młot na elity

Miliarder sam finansujący kampanię. Członek finansowej elity kraju szermujący populistycznymi hasłami przeciw uprzywilejowanym. Telewizyjny showman, przy którym rywale są nudni jak flaki z olejem. Donald Trump ma większe niż kiedykolwiek szanse, aby zostać nominatem Partii Republikańskiej do walki o Biały Dom w listopadzie 2016 r.

Aktualizacja: 11.10.2015 09:20 Publikacja: 10.10.2015 01:01

Najważniejsze jest New Hampshire! Donald Trump odpowiada na pytania reporterów w Keene

Najważniejsze jest New Hampshire! Donald Trump odpowiada na pytania reporterów w Keene

Foto: AFP

Korespondencja z Chicago

Jego polityczną śmierć zapowiadano od początku kampanii prezydenckiej, która trwa w najlepsze, chociaż do pierwszych prawyborów jeszcze cztery miesiące, a do właściwego głosowania na przyszłego lokatora Białego Domu – 13. Kiedy 16 czerwca br. Trump ogłaszał swoją kandydaturę, zaatakował Meksyk za wysyłanie do Ameryki milionów nielegalnych imigrantów, a wśród nich „gwałcicieli" i innych „przestępców wagi ciężkiej".

Wybuchł skandal, który miał być pierwszą polityczną śmiercią miliardera kandydata. Chcąc go ukarać za „generalizacje dotyczące ludności pochodzenia latynoskiego", współpracę zerwały stacja telewizyjna NBC i jej hiszpańskojęzyczna stacja Univision. Trump wyśmiał krytyków, nikogo nie przeprosił i podbił stawkę, zapowiadając „zbudowanie muru na granicy z Meksykiem" (oraz zmuszenie południowych sąsiadów do zapłacenia za to), a nieco później „deportację" większości z 11 milionów nielegalnych imigrantów.

Pozostało 95% artykułu

Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl

Zyskaj dostęp do ekskluzywnych treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Wszystkie kolory białych orłów
Plus Minus
Temida zafrasowana. Najciekawsze procesy sądowe dawnej Rzeczpospolitej
Plus Minus
Dwa samotne syte wilki. Recenzja filmu z Clooneyem i Pittem na Apple TV+
Plus Minus
Gdy cyrk zamienia się w rzeźnię
Plus Minus
Joanna Szczepkowska: Alkotubki a życie teatralne
Plus Minus
Napastowanie w rzeczywistości realnej i wirtualnej. Jest różnica, ale nieoczywista