Zamęt. Rebelia kontra Imperium” to asymetryczna karcianka przeznaczona dla dwóch osób. Dlaczego asymetryczna? Czyżby pudełko było nierówne albo karty miały dziwne kształty? Nic z tych rzeczy! Po prostu uczestnicy zabawy dysponują różnymi środkami. Muszą nauczyć się je wykorzystywać tak, by przejąć bądź utrzymać kontrolę nad trzema z pięciu dystryktów.
Polem bitwy są ministerstwa urodzaju, prawdy i pokoju, komenda policji oraz kapitol. To właśnie o nie toczy się walka. Znaczenie dla przebiegu zabawy mają również karty misji, które przed rozpoczęciem rozgrywki kładzie się na stole. W trakcie zabawy rebelia będzie starała się je wykonać, to znaczy zebrać w poszczególnych dystryktach odpowiednią liczbę danych kart. Imperium spróbuje jej w tym przeszkodzić.