Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 04.09.2016 06:59 Publikacja: 01.09.2016 15:21
Foto: Fotorzepa/Rafał Guz
W miarę możliwości wyjaśnienia, które nie będzie sprzeczne z feministycznym założeniem, że kobiety są dokładnie takie same jak mężczyźni, i to do tego stopnia, że nawet wagina (jak to wyjaśniała pewna znana feministyczna działaczka) jest w istocie czymś identycznym jak penis.
Ale do rzeczy. Badania, o jakich mówię, to sprawdzenie skutków wieloletnich warsztatów, które miały na celu pomoc nastolatkom w uporaniu się z niechcianą ciążą. W Australii, bo tam się to działo, postanowiono zniechęcać dzieci do wczesnych ciąż, obrzydzając im macierzyństwo. W jaki sposób? Prosty. Wręczając im lalki, które – przez weekend – trzeba było przewijać, karmić, lulać i zajmować się nimi niemal cały czas. Jeśli zaś się tego nie robiło, to lalka była tak zaprogramowana, że... „umierała". Badaczki były przekonane, że armagedon, jakim w ich odczuciu jest dla kobiety macierzyństwo, skutecznie zniechęci dziewczęta do posiadania dzieci, a co za tym idzie – skłoni je do stosowania środków antykoncepcyjnych (bo ich promocja była, a jakże, elementem kursów).
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Czy brutalność i kaprysy amerykańskiego prezydenta to na pewno największe zagrożenie dla Europy?
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Wydawało się, że wraz z chaotycznym wycofaniem się amerykańskich wojsk z Afganistanu w 2021 r., neokonserwatyzm...
Francja w żadnym wypadku nie ma zamiaru proponować Polsce ochrony nuklearnej w stylu Stanów Zjednoczonych - mówi...
Body horrory trzymają się mocno. Teraz w „Brzydkiej siostrze” Norweżka Emilie Blichfeldt sięgnęła po baśń o Kopc...
„Super Boss Monster” przypomina, że chciwość nie popłaca. Ale czy zawsze?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas