Liga hiszpańska. Robert Lewandowski wrócił i znów strzela

Po trzech meczach zawieszenia polski napastnik pojawił się ponownie w wyjściowym składzie Barcelony i zdobył 14. bramkę. Katalończycy pokonali na wyjeździe Betis 2:1.

Publikacja: 01.02.2023 23:12

65 minut zajęło zawodnikom Xaviego złamanie defensywy rywali. Alejandro Balde podał wzdłuż bramki tak, że Raphinhi pozostało przystawić do piłki nogę.

Minął kwadrans i na 2:0 podwyższył Lewandowski, dla którego był to trudny wieczór. Polak urwał się obrońcy i po zagraniu głową Ronalda Araujo strzelił 14. gola w lidze. Czekał na niego od końca października.

Lewandowski umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców, a Barcelona powiększyła do ośmiu punktów przewagę nad Realem Madryt, który w czwartek podejmie Valencię.

LIGA HISZPAŃSKA

Betis Sewilla - Barcelona 1:2

2 / 3
Wygrać i zapomnieć o nieudanych eliminacjach. Lewandowski gotów na baraże z Estonią
Robert Lewandowski przed barażami o Euro 2024: wierzę, że awansujemy