Ostatnie pół roku Piątek spędził w Fiorentinie, ale klub nie zdecydował się na transfer definitywny i Polak wrócił do Herthy. W Berlinie nie miał jednak szansy na grę, więc obrał ponownie kierunek Włochy. Został wypożyczony do końca sezonu, a Salernitana będzie miała prawo pierwokupu.

Czytaj więcej

Piłkarskie monarchie trzymają się mocno

Ubiegły sezon, pierwszy po powrocie do Serie A, drużyna zakończyła na 17. miejscu i ledwo obroniła się przed spadkiem. Obecnie po trzech kolejkach zajmuje 12. pozycję.

Piątek, który będzie grał z numerem 99 na koszulce, ma nadzieję, że przejście do Salernitany pomoże mu lepiej przygotować się do mundialu w Katarze. O miejsce w składzie rywalizować będzie z Federico Bonazzolim, wypożyczonym z Villarrealu Senegalczykiem Boulaye Dia i Norwegiem Erikiem Botheimem.

Piątek, który będzie grał z numerem 99 na koszulce, ma nadzieję, że przejście do Salernitany pomoże mu lepiej przygotować się do mundialu

Kapitanem zespołu jest były francuski gwiazdor Franck Ribery, występuje w nim też m.in. były reprezentant Włoch Antonio Candreva.