UEFA podała, że poniedziałkowe losowanie 1/8 finału Ligi Mistrzów zostało anulowane z powodu "technicznego programu z oprogramowaniem", które miało informować o tym, których drużyn nie można dolosować do siebie. W efekcie w trakcie losowania wylosowano parę Villarreal - Manchester United, ale zespoły te grały już ze sobą w grupie, w związku z czym nie mogły się spotkać ze sobą na poziomie 1/8 finału. Dlatego do Villarrealu dolosowano inną drużynę - tym razem los padł na Manchester City. Ostatecznie UEFA zdecydowała się na anulowanie losowania i powtórzenie go o 15.

Bayern, który zdobył komplet punktów w grupie i jest uznawany za jednego z głównych faworytów do trofeum, w anulowanym losowaniu uniknął broniącej tytułu Chelsea i pełnego gwiazd PSG.

Czytaj więcej

Liga Mistrzów. Barcelona trafiona, zatopiona

Dla piłkarskiej Europy największą atrakcją miało być spotkanie PSG z Manchesterem United - wszystko z powodu kolejnego pojedynku Leo Messiego z Cristiano Ronaldo.

Pierwsze mecze zostaną rozegrane 15, 16, 22 i 23 lutego. Rewanże - 8, 9, 15 i 16 marca

W powtórzonym losowaniu Bayern Monachium ponownie uniknął Chelsea i PSG - ekipa Lewandowskiego trafiła na RB Salzburg.

Inne pary to: Sporting Lizbona - Manchester City, Benfica Lizbona - Ajax Amsterdam, Chelsea Londyn - Lille, Atletico Madryt - Manchester United, Villarreal - Juventus Turyn, Inter - Liverpool oraz PSG - Real Madryt. Oznacza to, że Messi nie zmierzy się ostatecznie z Cristiano Ronaldo, lecz po raz pierwszy w karierze zagra przeciwko Realowi w roli innej niż piłkarza Barcelony.

Z kolei w fazie play-off Ligi Europy najciekawiej zapowiada się mecz Barcelony z Napoli.

Wyniki losowania 1/8 finału Ligi Mistrzów:

Benfica Lizbona - Ajax Amsterdam

Sporting Lizbona - Manchester City

Atletico Madryt - Manchester United

RB Salzburg - Bayern Monachium

Inter Mediolan - Liverpool

PSG - Real Madryt

Chelsea - Lille

Villarreal - Juventus Turyn