Hiszpanie przerwali serię Włochów. Mistrzowie Europy przegrali w półfinale Ligi Narodów

Włosi przegrali z Hiszpanami 1:2 w półfinale piłkarskiej Ligi Narodów. Dla gospodarzy była to pierwsza porażka od 38 spotkań. Dla gości rewanż za półfinał mistrzostw Europy.

Publikacja: 06.10.2021 22:58

Trzy miesiące temu obie reprezentacje spotkały się na Wembley. Po 90 minutach Włosi remisowali z Hiszpanami 1:1 i awansowali do finału mistrzostw Europy, w którym pokonali Anglików.

Piłkarze Roberto Manciniego śrubowali również rekord meczów bez porażki. Włosi nie przegrali od 37 spotkań, co jest najlepszym wynikiem w historii.

Gospodarze do spotkania w Mediolanie przygotowywali się po dwóch remisach w eliminacjach mistrzostw świata - z Bułgarią i Szwajcarią. Hiszpanie miesiąc temu przegrali ze Szwecją, by kilka dni później pewnie pokonać Gruzję.

W 17. minucie na prowadzenie Hiszpanów wyprowadził Ferran Torres. Napastnika Manchesteru City dobrze w polu karnym wypatrzył Mikel Oyarzabal.

Kilka minut przed przerwą drugą żółtą kartkę ujrzał obrońca Leonardo Bonucci, a jeszcze w doliczonym czasie pierwszej połowy swoją drugą bramkę zdobył Torres.

Nadzieje gospodarzy odrodziły się w 83. minucie, gdy Unaia Simona pokonał Lorenzo Pellegrini, ale do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

W drugim półfinale Belgowie zmierzą się w czwartek z Francuzami. Początek meczu o 20.45.

Włochy - Hiszpania 1:2 (0:2)

Bramka: dla Włoch - Lorenzo Pellegrini (85); dla Hiszpanii - Ferran Torres dwie (24, 45+2)

Sędzia: Siergiej Karasiow (Rosja).

2 / 3
Kylian Mbappe po siedmiu latach żegna się z Paryżem. Transfer do Realu coraz bliżej
Poznaliśmy finalistów. Kto zagra o puchary Ligi Europy i Ligi Konferencji?
Trzy minuty szaleństwa. Echa meczu Bayern-Real
Real - Bayern. Czy Szymon Marciniak popełnił błąd? Były sędzia Marcin Borski wyjaśnia
Dlaczego warto mieć AI w telewizorze
Maciej Rybus uczcił w Rosji Dzień Zwycięstwa. Były reprezentant pojawił się z symbolem wojskowym