Takie stanowisko zajął WSA w Szczecinie w wyroku z 20 października 2010 r. (czytaj też o innym podobnym wyroku w artykule [link=http://www.rp.pl/artykul/86703,551471-Nie-wszystkie-wygrane-sa-zwolnione-od-PIT.html]Nie wszystkie wygrane w konkursach są zwolnione od PIT[/link]).
Sprawa dotyczyła prawa do zwolnienia z PIT nagród zdobytych w konkursie. Organizowała go spółka i miał służyć zaktywizowaniu działalności poręczycielskiej oraz wyróżnieniu pracowników instytucji z nią współpracujących.
Konkurs kierowany był wyłącznie do doradców wymienionych w regulaminie i został ogłoszony na stronie internetowej spółki. Warunkiem uczestnictwa była rejestracja doradcy na tej stronie. Zdaniem spółki konkurs ten spełnia wymagania definicyjne konkursu.
Dyrektor izby skarbowej nie zgodził się jednak z jej argumentacją. Zaznaczył, że zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 68 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=D8BAD30B1CD6558AC654BB6B65B5F8CB?id=346580]ustawy o PIT[/link] wolna od podatku dochodowego jest wartość wygranych w konkursach i grach organizowanych i ogłaszanych przez środki masowego przekazu (prasa, radio i telewizja) oraz konkursach z dziedziny nauki, kultury, sztuki, dziennikarstwa i sportu, a także nagród związanych ze sprzedażą premiową jeżeli ich jednorazowa wartość nie przekracza kwoty 760 zł. Na tej podstawie orzekł, że nagrody wypłacane przez spółkę osobom zatrudnionym w firmach współpracujących nie podlegają zwolnieniu z art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy PIT ani opodatkowaniu 10-proc. zryczałtowanym podatkiem dochodowym z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy. W opinii dyrektora izby wypłacane pieniądze należy zakwalifikować do przychodów z innych źródeł, a spółka ma obowiązek wystawienia informacji PIT8C dla zwycięzców konkursu. Sprawa trafiła do WSA.
WSA w Szczecinie stwierdził, że w dzisiejszych czasach nie sposób kwestionować znaczenia Internetu jako środka masowego porozumiewania się. Dostępność, którą można uznać za powszechną, pozwala zaliczyć go do środków masowego przekazu.