Aktualizacja: 20.02.2018 20:02 Publikacja: 20.02.2018 20:00
Foto: Adobe Stock
Socjalne dofinansowanie w postaci programu 500+, dobre wyniki firm pozwalające na zwiększanie zatrudnienia i podwyżki płac (bo pracowników brakuje), a także koniunktura w gospodarce sprawiają, że w kategoriach ekonomicznych poczuliśmy się bezpieczniej. Zamiast oszczędzać na czarną godzinę, luzujemy wydatki. Nie żałujemy więc na dobre hotele i wyżywienie all inclusive. I dobrze, bo pieniądze wydane na wypoczynek są korzystną inwestycją.
Zagranicznym wycieczkom sprzyjają przy tym okoliczności zewnętrzne. Umacniający się złoty sprawia, że takie wyjazdy są kosztowo porównywalne z wypoczynkiem w kraju, a w wielu wypadkach stają się tańsze. Dają zarazem gwarancję pogody i – co dla wielu staje się szczególnie istotne – komfortu wypoczynku na plaży, która nie jest poszatkowana setkami parawanów. Nie słychać także o terrorystach. A to na powrót otwiera ulubione kierunki wyjazdowe Polaków: Turcję, Egipt i Tunezję, które niedawno traciły w rankingach popularności, a są tanie i dobrze rozpoznane.
Nadmiar regulacji i legislacji może znacząco wpłynąć na gospodarkę, zwiększając obciążenia dla firm i ograniczaj...
W cieniu wyborów prezydenckich i przed zapowiadaną przez premiera Donalda Tuska rekonstrukcją rządu, która ma po...
Spór o składkę zdrowotną od przedsiębiorców dał aktorom z różnych stron sceny politycznej szansę na wspaniałe wy...
Pierwszy zrobił to Jarosław Kaczyński, prezes PiS, potem prezydent Andrzej Duda. Dołączenie Adama Glapińskiego,...
Konsumenci nie musieliby czekać aż do maja 2025 r. na obniżkę ceny kredytu, gdyby nie falstart z cięciem stóp pr...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas