Już nie żałujemy na wypoczynek

Wielkość popytu na zagraniczne wycieczki to czuły barometr obrazujący, jak ludzie postrzegają swoją kondycję finansową. Wzrost liczby wyjazdów świadczy, że pod tym względem mamy się coraz lepiej.

Aktualizacja: 20.02.2018 20:02 Publikacja: 20.02.2018 20:00

Już nie żałujemy na wypoczynek

Foto: Adobe Stock

Socjalne dofinansowanie w postaci programu 500+, dobre wyniki firm pozwalające na zwiększanie zatrudnienia i podwyżki płac (bo pracowników brakuje), a także koniunktura w gospodarce sprawiają, że w kategoriach ekonomicznych poczuliśmy się bezpieczniej. Zamiast oszczędzać na czarną godzinę, luzujemy wydatki. Nie żałujemy więc na dobre hotele i wyżywienie all inclusive. I dobrze, bo pieniądze wydane na wypoczynek są korzystną inwestycją.

Zagranicznym wycieczkom sprzyjają przy tym okoliczności zewnętrzne. Umacniający się złoty sprawia, że takie wyjazdy są kosztowo porównywalne z wypoczynkiem w kraju, a w wielu wypadkach stają się tańsze. Dają zarazem gwarancję pogody i – co dla wielu staje się szczególnie istotne – komfortu wypoczynku na plaży, która nie jest poszatkowana setkami parawanów. Nie słychać także o terrorystach. A to na powrót otwiera ulubione kierunki wyjazdowe Polaków: Turcję, Egipt i Tunezję, które niedawno traciły w rankingach popularności, a są tanie i dobrze rozpoznane.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Opinie Ekonomiczne
Marta Postuła: Czy warto deregulować?
Opinie Ekonomiczne
Robert Gwiazdowski: Wybory prezydenckie w KGHM
Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Qui pro quo, czyli awantura o składkę
Opinie Ekonomiczne
RPP tnie stopy. Adam Glapiński ruszył z pomocą Karolowi Nawrockiemu
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof A. Kowalczyk: Nie należało ciąć stóp przed wyborami
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem