Adam Woźniak

Adam Woźniak

Dziennikarz piszący o motoryzacji, infrastrukturze transportowej i inwestycjach

Fabryki zatrzymują produkcję aut

Przez brak chipów w Europie nie powstanie w tym roku 3–4 mln samochodów. W polskiej gospodarce może zniknąć kilkadziesiąt tysięcy miejsc pracy.

Parkingi obok fabryk pełne niekompletnych aut

Brak półprzewodników coraz mocniej hamuje produkcję w fabrykach samochodów i części, co grozi falą zwolnień pracowników. By ich utrzymać, niezbędne okażą się bardziej elastyczne systemy pracy.

Międzynarodowy projekt ma pomóc odkorkować Hel

Kończący się sezon urlopowy i zimniejsza pogoda wypłaszają znad morza turystów, którzy tego lata wyjątkowo dopisali. Ale udany sezon po raz kolejny pokazał, że na Helu potrzebne są zmiany. Bo w przyszłym roku znów sparaliżują go korki.

Eksport szybko rośnie, jeszcze szybciej import

O przeszło jedną piątą wzrósł w pierwszych 8 miesiącach 2021 r. polski eksport liczony w euro – podał w piątek GUS.

Przy szybkich trasach będą wygodniejsze parkingi

Jazda autostradą czy drogą ekspresową jest komfortowa, ale pod warunkiem, że można się przy nich zatrzymać. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada modyfikacje na budowanych przy szybkich trasach Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP).

Dworce na Mazowszu będą wygodniejsze

Nabiera tempa program inwestycji w unowocześnienie dworców kolejowych w województwie mazowieckim. PKP rozpoczęły właśnie przebudowę dworca w Milanówku.

Zator na budowach. Znów grożą szok cenowy i paraliż

W najbliższych latach skumulują się ogromne inwestycje, m.in. drogowe, kolejowe czy w megalotnisko pod Warszawą. W efekcie firmom budowlanym znów grożą szok cenowy i paraliż.

Inwestycje zaduszą firmy budowlane

W okresie skumulowania robót na polskich budowach może zabraknąć 100–150 tys. pracowników. Brakuje nam także projektantów w nietypowych specjalizacjach.

Autostradą A1 już jedziemy szybciej, a wkrótce jeszcze przyspieszymy

Od wtorku skraca się czas podróży budowanym fragmentem autostrady A1. To efekt zakończenia kolejnego etapu prac na terenie województwa łódzkiego - pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem.

Miejskie autobusy w Krakowie pojadą na wodorze. Inni też stawiają na to paliwo

Krakowski Holding Komunalny (KHK) chce produkować czysty wodór, który będzie wykorzystywany do napędzania autobusów komunikacji miejskiej.