Adam Woźniak

Adam Woźniak

Dziennikarz piszący o motoryzacji, infrastrukturze transportowej i inwestycjach

Firmy tną inwestycje w nowe samochody

Dla polskiej branży transportowej skutki wojny w Ukrainie stają się większym zagrożeniem niż ograniczenia w czasie pandemii. Jedna czwarta przewoźników prognozuje pogorszenie swojej płynności finansowej.

Tunel na zakopiance znowu opóźniony, otwarcie dopiero jesienią

Nie będzie wygodniejszego dojazdu w Tatry na wakacje, jak zapowiadano jeszcze w końcu ub. roku. Zmotoryzowani urlopowicze będą stać w korkach, bo 2-kilometrowy tunel na nowo budowanej zakopiance S7 zalicza kolejne opóźnienie.

Miasta odchodzą od zakupów autobusów z napędem Diesla

Rosną inwestycje samorządów w ekologiczne autobusy. Najwieksze zakupy obejmują te z elektrycznym napędem.

Rząd dosypuje 2,7 mld zł firmom budującym drogi

Firmy budowlane realizujące kontrakty na budowę dróg krajowych podpisane przed 2022 r., które po gwałtownym wzroście kosztów stały się nierentowne, będą miały szansę na wyższe wynagrodzenie.

Szybko pogarsza się kondycja firm transportowych

Już jedna czwarta firm transportowych prognozuje pogorszenie płynności finansowej – wynika z najnowszego Branżowego Barometru EFL.

Łatwiej o prywatną ładowarkę do e-auta w domu wielorodzinnym

Nie tylko w domach jednorodzinnych, ale także w podziemnych parkingach budynków wielorodzinnych można już instalować ładowarki samochodów elektrycznych. Odmowa w przypadku tych drugich możliwa jest jedynie w czterech przypadkach - informuje PSPA.

Adam Woźniak: Schyłek jazdy na autogazie

Padają kolejne psychologiczne granice cen LPG. I to nie koniec. Jeszcze bardziej wywinduje je brak surowca z Rosji. Do tego dochodzą wyższe koszty instalacji i samych samochodów. Autogaz staje się coraz mniej opłacalny.

Awarie na torach mocno uderzają w PKP InterCity

W pierwszym kwartale 2022 r. punktualnych było 91 proc. pociągów osobowych oraz 42 proc. towarowych – podał Urząd Transportu Kolejowego (UTK).

Od soboty kierowcy pojadą trasą S19 pomiędzy Lublinem a Rzeszowem

Szykuje się duże ułatwienie w podróżowaniu wzdłuż wschodniej granicy Polski. Według nieoficjalnych informacji, w sobotę do ruchu ma być włączony odcinek drogi ekspresowej S19 pomiędzy miejscowością Niedrzwica Duża a Kraśnikiem.

Elektryka naładujesz szybciej. Powstanie 650 stacji szybkiego ładowania

Mała ilość stacji szybkiego ładowania to wciąż problem dla rozwoju elektromobilności. Sytuacja nieco się poprawi, bo w budowie jest 650 stacji o mocy powyżej 100 kW, które będą miały 1,3 tys. punktów ładowania.