Adam Woźniak

Adam Woźniak

Dziennikarz piszący o motoryzacji, infrastrukturze transportowej i inwestycjach

Wymęczony wzrost sprzedaży nowych aut. Toyota w Polsce poza konkurencją

Na polskim rynku motoryzacyjnym z lekka powiało optymizmem. We wrześniu sprzedaż nowych samochodów wzrosła w porównaniu z ubiegłym rokiem. Po raz pierwszy od czternastu miesięcy.

W pociągach pasażerów już więcej niż przed pandemią

Kolei mocno przybywa w tym roku pasażerów. Z danych Urzędu Transportu Kolejowego (UTK) wynika, że od stycznia do końca sierpnia pociągi przewiozły ponad 219,3 mln podróżnych.

Trzy polskie strefy ekonomiczne wśród dziesięciu najlepszych na świecie

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna została uznana trzecią najbardziej atrakcyjną strefą na świecie w prestiżowym rankingu Global Free Zones of the Year 2022, przygotowanym przez fDi Intelligence – pion analityczny z Grupy Financial Times.

Kolej Plus utonie w kosztach. Rządowy program skazany na porażkę?

Przy obecnym tempie wzrostu samorządowych wydatków, realizacja rządowego programu usprawniania lokalnych i regionalnych połączeń kolejowych może okazać się porażką.

Branża logistyki już pod prądem

Operacje logistyczne z wykorzystaniem elektrycznych ciężarówek są już testowane w Polsce.

Elektryczna autostrada dla bezemisyjnego przewozu towarów

Firmy logistyczne muszą dysponować nie tylko odpowiednimi pojazdami, ale też możliwością zapewnienia im efektywnego sposobu zaopatrywania w energię elektryczną.

Apetyt samorządów na elektryczne autobusy coraz bardziej słabnie

Ekologiczna rewolucja na polskim rynku autobusowym, tak dynamicznie zmieniająca jego obraz jeszcze do końca ubiegłego roku, w obecnym zaczyna wyraźnie hamować.

Ruszają przetargi programu Kolej Plus. Pierwszy w województwie łódzkim

W województwie łódzkim uruchomiony został pierwszy przetarg Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej.

PKP Intercity chce pobić rekord frekwencji

Przeszło 50 mln pasażerów chce w tym roku przewieźć PKP Intercity. Dalekobieżny przewoźnik, który w tym roku notuje spore wzrosty frekwencji w porównaniu do okresu sprzed pandemii, w środę po południu podał prognozy zakładające pobicie dotychczasowego rekordu z 2019 r.

W Rzeszowie przez drogie paliwa podniosą ceny biletów komunikacji miejskiej

Stolica Podkarpacia będzie kolejnym miastem, gdzie gwałtowny wzrost cen paliw uderzy w pasażerów, doprowadzając do podwyżek w miejskiej komunikacji.