Adam Woźniak

Adam Woźniak

Dziennikarz piszący o motoryzacji, infrastrukturze transportowej i inwestycjach

PKP Intercity chce pobić rekord frekwencji

Przeszło 50 mln pasażerów chce w tym roku przewieźć PKP Intercity. Dalekobieżny przewoźnik, który w tym roku notuje spore wzrosty frekwencji w porównaniu do okresu sprzed pandemii, w środę po południu podał prognozy zakładające pobicie dotychczasowego rekordu z 2019 r.

W Rzeszowie przez drogie paliwa poniosą ceny biletów komunikacji miejskiej

Stolica Podkarpacia będzie kolejnym miastem, gdzie gwałtowny wzrost cen paliw uderzy w pasażerów, doprowadzając do podwyżek w miejskiej komunikacji.

Bezpieczeństwo staje się kluczowe. Szansa Polski

Polska znalazła się w pierwszej dziesiątce krajów, które mogą wiele zyskać na zmianie modelu światowej gospodarki. Będziemy przyciągać więcej zagranicznych inwestycji.

Pożar w płockim zakładzie Orlenu. Są dwie ofiary śmiertelne

Groźny pożar wybuchł w płockim zakładzie PKN Orlen. We wtorek przed południem zapalił się piec w jednej z instalacji.

Samochody będą drożeć. I to nawet o 20 procent

Średnia cena nowego auta wyniosła w sierpniu 153,6 tys. zł i była o 13,9 proc. wyższa r./r. Ale cena zakupu auta wraz z kosztami finansowania (kredyt, leasing) wzrosła o ponad jedną trzecią.

Wykolejone inwestycje na torach. Przez konflikt rządu z UE brakuje pieniędzy

Komisja Europejska rozwiewa nadzieje na pozyskanie unijnego dofinansowania dla modernizacji infrastruktury kolejowej. Pozbawione zleceń firmy budowlane będą zwalniać pracowników.

Kolej rozpycha się na Śląsku. Będzie więcej połączeń, nowe przystanki i krótsze podróże

Podróże koleją po śląskiej aglomeracji maja stać się łatwiejsze. Przyczynią się do tego inwestycje w rewitalizację i modernizację linii, budowę nowych przystanków oraz poprawę jakości obsługi pasażerów.

Na drogach województwa śląskiego ruszają remonty

Jesień dla kierowców w województwie śląskim będzie oznaczać spore utrudnienia. Zwłaszcza, że szykują się remonty na trasach o szczególnie dużym natężeniu ruchu.

Korki na ulicach Katowic wkrótce będą mniejsze. Tramwaje będą priorytetem

Transportowa rewolucja wkracza do stolicy Górnego Śląska. W Katowicach wdrażany jest wart 88,6 mln zł Inteligentny System Transportowy (ITS), który będzie wspierał sterowanie ruchem ulicznym. W efekcie kierowcy mniej czasu poświęcą na stanie w korkach, zmniejszy się emisja spalin, będzie mniej hałasu.

W Beskidy wracają pociągi. Podróż z Katowic do Wisły skróci się o pół godziny

Wkrótce skończy się koszmar turystów, którzy wybierali się w Beskidy nie posiadając samochodu