Renesansowy zamek w Przecławiu k. Mielca, przejęty przez państwo na cele reformy rolnej i całkowicie potem zniszczony, został w latach 70. wyremontowany przez ówczesną Wytwórnię Sprzętu Komunikacyjnego PZL Mielec.
W 2004 r. część upadłego przedsiębiorstwa kupili Andrzej i Dorota Tyszkiewiczowie. W 2005 r. stali się również właścicielami zamku z parkiem. Obecnie jest on wykorzystywany w celach komercyjnych.
Równolegle od 2000 r. trwają zabiegi Anny Potockiej i jej rodziny, potomków Stanisława Reya, o odzyskanie rodowej siedziby Reyów. Dziewięć pokoleń tej rodziny, potomków Mikołaja Reya z Nagłowic, mieszkało w zamku aż do 1944 r., czyli do przeznaczenia go na cele reformy rolnej.
Pierwszy wniosek o stwierdzenie, że nieruchomość nie podpadała pod przepisy przeznaczające nieruchomości na te cele, wojewoda podkarpacki załatwił w 2003 r. odmownie. Od tej pory orzeczenia organów administracji i sądów były rozbieżne, aż wreszcie w 2011 r. wojewoda podkarpacki ustalił, że zespół pałacowo-parkowy w Przecławiu nie podpadał pod działanie art. 2 ust. 1 lit. e dekretu z 1944 r. o reformie rolnej.
W 2012 r. minister rolnictwa i rozwoju wsi nie uwzględnił odwołania spółki Melex A§D Tyszkiewicz sp.j. (od 24 lutego 2014 r. Melex sp. z o.o.). Było to już po wyroku Trybunału Strasburskiego w sprawie Anna Potocka przeciw Polsce o przewlekłość postępowania.