Cezary Szymanek redaktorem naczelnym dziennika „Parkiet” i serwisu parkiet.com

Od stycznia Cezary Szymanek, doświadczony dziennikarz, zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” ds. ekonomii, dodatkowo będzie pełnił obowiązki redaktora naczelnego Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet” oraz serwisu internetowego parkiet.com.

Publikacja: 13.12.2023 19:50

Cezary Szymanek, zastępca redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej" i redaktor naczelny „Parkietu”

Cezary Szymanek, zastępca redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej" i redaktor naczelny „Parkietu”

Foto: Gremi Media SA

– „Parkiet” to ważny tytuł i jedyny na rynku inwestorskim. Doświadczenie Cezarego Szymanka, znajomość biznesu i technologii są bardzo ważne w rozwoju oferty dziennika – zarówno tej tradycyjnej papierowej jak i dla rozwoju serwisu parkiet.com – komentuje Maciej Maciejowski, prezes Gremi Media.

– Cezary Szymanek to jeden z najlepszych dziennikarzy biznesowych jakich znam. Z dużym doświadczeniem redaktorskim. Do tego ma energię i nosa. Krótko: dobry wybór – dodaje Bogusław Chrabota, redaktor naczelny dziennika „Rzeczpospolita”.

– „Parkiet” będzie medium pierwszego wyboru dla wszystkich uczestników rynku kapitałowego i inwestorów, zarówno tych indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Wykorzystując całe spektrum platform publikacji naszych treści – serwis internetowy parkiet.com, media społecznościowe, konferencje i spotkania, a także oczywiście wydanie papierowe – dotrzemy do czytelnika w najważniejszym dla niego momencie: chwili podejmowania decyzji, co zrobić z własnymi pieniędzmi. „Parkiet” będzie jak dotychczas, tylko bardziej i bliżej. Bardziej o tym, jak inwestować, oczywiście nie tylko na giełdzie i bardziej o ludziach, którzy to robią, sami lub w naszym imieniu. Będzie też jeszcze bliżej swoich czytelników, którzy będą mogli częściej oglądać i słuchać swoich ulubionych i cenionych dziennikarzy – mówi Cezary Szymanek.

Cezary Szymanek to dziennikarz biznesowy. Od czerwca 2023 r. zastępca redaktora naczelnego dziennika „Rzeczpospolita”, odpowiedzialny za obszar ekonomia/gospodarka/biznes. Z wydawnictwem Gremi Media jest związany 11 lat. Był redaktorem naczelnym serwisu rp.pl, szefem polskiej edycji amerykańskiego tygodnika Bloomberg Businessweek, a także Magazynu Sukces. Wcześniej, wieloletni szef działu informacji w gospodarczym Radiu PiN. W Grupie ITI był zaś dyrektorem programowym serwisu tenbit.pl oraz twórcą i producentem autorskiego programu nadawanego pod taką samą nazwą na antenie TVN. W przeszłości związany był również z TVP1, RTL 7, Radiem ZET i Radiem Kolor.

Szymanek jest laureatem Nagrody im. Władysława Grabskiego przyznawanej przez NBP dla najlepszego dziennikarza ekonomicznego oraz „Ostrego Pióra”, wyróżnienia nadawanego przez Business Centre Club.

Decyzja o powierzeniu Cezaremu Szymankowi funkcji redaktora naczelnego „Parkietu” wiąże się z odejściem dotychczasowego, wieloletniego naczelnego dziennika – Andrzeja Steca, który z końcem roku kończy współpracę z wydawnictwem.

Czytaj więcej

Serwisy Gremi Media: 2 mln nowych użytkowników w rok

Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet” to najstarszy dziennik ekonomiczny w Polsce, który już od blisko 30 lat wspiera decyzje inwestorów oraz specjalistów związanych z rynkiem kapitałowym. „Parkiet” zawiera zbiór newsów z kraju i zagranicy, liczne analizy i prognozy najlepszych w kraju ekonomistów i analityków, maklerów i zarządzających – dla walut, indeksów, surowców czy spółek giełdowych. Dopełnieniem są pogłębione komentarze, rozmowy i felietony znanych osobistości polskiego rynku finansowego. Kontynuację i rozwinięcie tematyki z wydania papierowego od blisko 24 lat stanowi kierowany do szerokiego grona osób zainteresowanych inwestycjami, gospodarką czy rynkiem finansowym serwis parkiet.com.

Gremi Media SA wydaje dzienniki „Rzeczpospolita”, „Parkiet”, a także serwisy internetowe (z których korzysta 6,45 miliona Realnych Użytkowników, Gemius Mediapanel, listopad 2023), tj. rp.pl, parkiet.com, historia.uwazamrze.pl, oraz serwisy branżowe, m.in. regiony.rp.pl, zdrowie.rp.pl, edukacja.rp.pl, pieniądze.rp.pl, logistyka.rp.pl, kobieta.rp.pl czy klimat.rp.pl. Ponadto Gremi Media posiada pakiety kontrolne w spółkach e-Kiosk SA oraz Kancelarie RP sp. z o.o.

Media
Nie żyje Tomasz Świderek. Przez lata pisał w „Rz” o telekomunikacji
Media
Masowy protest dziennikarzy w Grecji. „Nie stać nas na utrzymanie rodzin”
Media
Nie żyje założyciel Money.pl Arkadiusz Osiak
Media
Meta oskarżona o cenzurę. Zablokowała linki do gazety i felieton niezależnego dziennikarza
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Media
Polska w gronie muzycznych liderów. Głównie dzięki streamingowi