Redakcja „Rz”

Climate Classic Gdańsk 2024: Rowerzyści pojechali dla klimatu

Z gdańskiego Hevelianum 19 maja wystartował tegoroczny rajd Climate Classic. Rajdy z tego cyklu organizowane są przez fundację Cycling 4 Climate.

Ruszył Ranking ESG. Odpowiedzialne zarządzanie 2024

Zapraszamy do uczestnictwa w 18. edycji Rankingu, organizowanego przez Kozminski Business Hub w Akademii Leona Koźmińskiego. „Rzeczpospolita” jest partnerem medialnym tego projektu.

"Rzeczpospolita" najbardziej opiniotwórczym tytułem prasowym dekady

Najbardziej opiniotwórczym tytułem prasowym dekady w Polsce została "Rzeczpospolita". W latach 2014-2023 redakcja była cytowana 199,5 tys. razy. Raport przygotował Instytut Monitorowania Mediów.

Certina partnerem tytularnym Polskiej Federacji Padla. „Nowy rozdział w rozwoju”

Certina, szwajcarska marka zegarków, została partnerem tytularnym Polskiej Federacji Padla. Obie strony porozumienia mają wspólny cel: spopularyzować w Polsce jeden z najmodniejszych nowych sportów na świecie.

Jak rzucić palenie? 11 sposobów na pokonanie papierosów

Narodowa strategia, profilaktyka, edukacja i redukcja szkód – to sposoby na walkę z paleniem. Mówili o tym eksperci podczas prezentacji raportu „Palenie tytoniu – najważniejszy czynnik ryzyka zdrowotnego w Polsce”.

Wybory samorządowe 2024 inne niż wcześniej. Kampania nie dotyczyła spraw lokalnych

Wybory samorządowe 2024 zaskoczyły nie tylko niską frekwencją, lecz także przewagą tematów ogólnopolskich nad kwestiami regionalnymi. O przyczynę takiego stanu rzeczy zapytaliśmy zarówno działaczy samorządowych, jak i polityków.

„Rzeczpospolita” udostępnia subskrypcje rp.pl: współpraca na rzecz lepszej edukacji

Od kwietnia bieżącego roku „Rzeczpospolita” rozpoczęła współpracę z Liceum Artes Liberales, w ramach której wszyscy uczniowie i uczennice oraz kadra nauczycielska otrzymają dostęp do serwisu rp.pl w ramach subskrypcji.

Akcja „Pytamy o Zielone”: co kandydaci w wyborach chcą zrobić dla środowiska?

„Pytamy o Zielone" to akcja obywatelska, której celem jest mobilizacja Polaków i Polek przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Jej celem jest pytanie przyszłych władz samorządowe o działania na rzecz środowiska naturalnego i klimatu.

2 kwietnia mija 19. rocznica śmierci Jana Pawła II

19 lat temu w Watykanie zmarł papież Jan Paweł II.

Życzenia na Wielkanoc od "Rzeczpospolitej"

Blask wielkanocnego poranka niech rozświetla wszystkie nasze drogi. Niech przemienia nasze życie codzienne. Niech przyniesie pokój!