Redakcja "Rz"

Niemcy: Inflacja najwyższa od 70 lat. „Stała utrata dobrobytu”

Dwucyfrowy wzrost cen nie był widziany za Odrą od czasów II wojny światowej. Inflacja (CPI) we wrześniu 2022 r. wyniosła w Niemczech 10 proc. Liczona według ujednoliconego koszyka Eurostatu, czyli HICP – 10,9 proc. Tymczasem ekonomiści obniżają prognozę PKB dla niemieckiej gospodarki w 2023 r. z 3,1 proc. do 0,4 proc. Ale poniżej zera.

Gala wręczenia nagród w konkursie Orzeł Innowacji „Rzeczpospolitej”

Najbardziej innowacyjne firmy i projekty w polskiej gospodarce nagrodzone zostały podczas tegorocznej gali „Orzeł Innowacji”. To już VIII edycja konkursu, w tym roku kapituła powołana przez redakcję „Rzeczpospolitej” nagrodziła 17 firm w sześciu kategoriach. Została również wręczona nagroda specjalna – zaproszenie do udziału w programie mentoringowym InCredibles Sebastiana Kulczyka.

Apel o wsparcie udziału Tajwanu w ICAO

List otwarty Ministra Transportu i Komunikacji Wanga Kwo-tsai - "Apel o wsparcie udziału Tajwanu w ICAO".

"Rzeczpospolita" o śmierci królowej Elżbiety II

8 września, w wieku 96 lat, zmarła Elżbieta II, brytyjska królowa, najdłużej panujący w historii Wielkiej Brytanii monarcha.

„Najważniejsze firmy dla Polski”. Trwa uroczyste wręczenie nagród

Tegoroczny ranking „Rzeczpospolitej” powstał w zmienionej formule. Ocenianych było 250 największych firm, których dane finansowe dostępne były publicznie. Ocena składała się z dwóch etapów. Pierwszy to etap analityczny, w którym firmy oceniane były na podstawie danych dotyczących ich działalności.

Najtańsza energia to ta, której nie zużywamy. Czas na przebudowę priorytetów transformacji w Polsce

O tym, co należałoby zrobić, by uniknąć drastycznych skutków kryzysu energetycznego, opowiadają nam Paweł Lachman, Janusz Starościk i Paweł Wróbel, specjaliści z Porozumienia Branżowego na rzecz Efektywności Energetycznej.

Żurek: Prezydent naruszył także zasady religijne

Dla świata prawniczego oczywiste jest, że przywrócenie ładu konstytucyjnego nie będzie ani łatwe, ani bezbolesne. Niemniej musimy być do tego bardzo dobrze przygotowani, bo nigdy nie wiadomo, kiedy autorytarny kolos na glinianych nogach padnie na plecy, bez ducha – pisze w dodatku „Rzeczpospolitej” „Sądy i prokuratura”, sędzia Waldemar Żurek.

Prof. Tadeusz Pieńkowski: Innowacyjne terapie w raku piersi

W leczeniu potrójnie ujemnego raka piersi sprawdza się immunoterapia – mówi prof. Tadeusz Pieńkowski, onkolog.

"Rzeczpospolita" i "Sport" o Mistrzostwach Świata w siatkówce 2022

W Katowicach, Gliwicach i słoweńskiej Lublanie rozegrane zostaną 20. Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn. Pierwotnie mistrzostwa miały być rozgrywane w Rosji, ale po inwazji Rosji na Ukrainę Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) odebrała Rosjanom prawo do organizacji zawodów i wykluczyła ich z mistrzostw.

Mistrzostwa Świata w siatkówce: Medaliści mistrzostw i miejsca Polski

Biało-czerwoni w swoim dorobku mają trzy złote i srebrny medal. W bogatej historii tej imprezy tylko dwa razy polscy siatkarze nie wystąpili w finałach (1990 i 1994), ale często plasowali się w czołowej „10”. 20. odsłona tego turnieju to dobry moment na kolejny sukces.