Redakcja „Rz”

Nawet fotka w intranecie może wymagać zgody pracownika

Nie zawsze szefowi wykorzystują wizerunek podwładnych legalnie. Czasem też naruszają ich dobra osobiste, umieszczając zdjęcia w dwuznacznym kontekście albo ośmieszające pracowników.

Noworoczna Gala Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Japonia nagradza prezesa PKOl. A Komitet – „Rzeczpospolitą”

„Różni nas wiele, ale łączy sport i jego wartości” – mówił Andrzej Kraśnicki, prezes PKOl otwierając tradycyjne Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej. Wśród wyróżnionych tego wieczoru była między innymi „Rzeczpospolita”, wieloletni partner Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Apel iranistów i iranistek o wsparcie uwięzionych za protesty w Iranie

Iraniści i iranistki z Polski apelują o przyłączanie się do akcji wsparcia więźniów skazanych za udział w protestach w Iranie. Poniżej publikujemy ich list otwarty.

TVN do KRRiTv: Widzowie mają prawo wiedzieć, czego władza nie chce ujawniać

„W TVN będziemy publikować fakty niezależnie od tego, dla kogo są one niewygodne” – czytamy w specjalnym oświadczeniu wydanym przez stację w odpowiedzi na działania KRRiTv.

Życzenia od redakcji "Rzeczpospolitej" na 2023 rok

O północy rozpoczął się nowy, 2023 rok. Wszyscy liczymy, że będzie lepszy od minionego.

Chwała na wysokości, a pokój na ziemi. "Rz" życzy dobrych świąt Bożego Narodzenia

"Chwała na wysokości, chwała na wysokości, a pokój na ziemi" - refren tej popularnej polskie kolędy wybrzmi w tych dniach w wielu polskich domach.

Centra leczenia raka szansą dla pacjentek

Chore powinny pamiętać o założeniu specjalnej karty, która zapewnia szybki dostęp do onkologa – radzi dr nauk medycznych Joanna Kufel-Grabowska z Kliniki Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

"Rzeczpospolita" niezmiennie najczęściej cytowanym tytułem prasowym

"Rzeczpospolita" z liczbą 1,9 tys. cytowań utrzymuje pozycję lidera rankingu tytułów prasowych. Jest też najbardziej opiniotwórczym tytułem prasowym o profilu ekonomiczno-biznesowym.

Swadźba, Jarski i Krych, Garstecki oraz Hajdarowicz. Liderzy polskiego biznesu w 2022 r. według magazynu „Forbes”

„Jurorzy rankingu eksplorują branże, które mają największe perspektywy, ale co ważniejsze, znajdują w Polsce przedsiębiorców, którzy im podołają” – czytamy we wstępie do rankingu „Liderzy Biznesu 2022”. Na pierwszym miejscu znalazł się Jakub Swadźba, twórca firmy Diagnostyka. Kolejny rok w gronie najlepszych jest Grzegorz Hajdarowicz, główny inwestor i Przewodniczący Rady Nadzorczej Gremi Media SA - 16 pozycja w zestawieniu. Wyboru dokonało jury złożone z 15 bankierów inwestycyjnych i doradców biznesowych.

Sejm przyjął budżet na 2023 r. Zaskakująco niskie założenia inflacji

Za ustawą budżetową zagłosowało 232 posłów, przeciw było 219, nikt nie wstrzymał się od głosu. Plan finansowy państwa na 2023 r. dopuszcza 68 mld zł deficytu. Przyjęto założenie, że średnioroczna inflacja wyniesie 9,8 proc.