Czytaj więcej
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Rosyjski ambasador w Niemczech mówi, że Niemcy chcą skonfiskować zamrożone rosyjskie aktywa i przekazać je Ukrainie.
Ukraińscy obrońcy od 6 miesięcy bohatersko bronią Bachmutu. Mimo ciężkich walk i dużych strat nie rezygnują z walki o miasto.
Pytany, dlaczego ukraińskie wojska wciąż walczą, prezydent Zełenski stwierdził, że na sytuację wokół Bachmutu należy spojrzeć z punktu widzenia wojska i służb specjalnych.
Czytaj więcej
- Wydaje się, że Bachmut jest sprawą przesądzoną - ocenił gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych.
- To wszystko kwestia czasu. Na wojnie czas nie ma takiego samego znaczenia. Musimy wytrzymać, dopóki nie zdobędziemy broni – powiedział prezydent.
Według Zełenskiego ze strategicznego punktu widzenia Bachmut nie jest bardzo ważny, ponieważ Rosjanie doszczętnie zniszczyli go artylerią.
- Ale jeśli Rosjanie zajmą Bachmut, będą chcieli pójść dalej. To da im przewagę. Pytanie brzmi, co będzie po Bachmucie – podsumowała głowa państwa.
Niedawno podczas konferencji prasowej po wynikach szczytu Ukraina-UE Zełenski wyraził podobną opinię - ukraińskie wojska utrzymają Bachmut do końca i po otrzymaniu broni dalekiego zasięgu rozpoczną kontrofensywę.