Papierowe torby na zakupy pochodzą w połowie z recyclingu i kosztują 69 groszy za sztukę. sieć chce przekazać Bankom żywności 20 groszy od każdej sprzedanej torby.
Akcja "Dobra Torba" działa w wybranych sklepach w Warszawie i okolicy, a także w Łodzi, Krakowie, Szczecinie, Poznaniu, Trójmieście, Koszalinie, Świnoujściu, Wrocławiu, Opolu i na Śląsku. Oprócz tego sieć poinformowała, że wprowadza system przekazywania niesprzedanych, ale nadających się wciąż do zjedzenia produktów. Chodzi o zapobieganie marnowaniu żywności.
Niesprzedane produkty z Biedronki trafia do Banków Żywności. Sieć informuje, że w 2018 r. przekazała 4 876 ton żywności, co pozwoliło przygotować 9,75 miliona posiłków.
Program przekazywania nadwyżek żywności działa już w ponad 1300 sklepów sieci Biedronka w całej Polsce. Produkty trafiły do ponad 70 organizacji, w tym do Caritas Polska oraz Caritas Diecezjalne, ale także do Federacji Polskich Banków Żywności oraz do mniejszych, działających lokalnie organizacji. Sieć ciągle poszukuje też kolejnych organizacji pożytku publicznego zainteresowanych odbiorem nadwyżek żywności ze sklepów Biedronka w całym kraju.