Zadłużenie państw strefy euro, spowolnienie gospodarcze w Stanach Zjednoczonych, wzrost napięć społecznych w Indiach czy Chinach wpływają na wzrost atrakcyjności inwestycyjnej Europy Środkowo-Wschodniej. Jak na tym tle prezentuje się Polska?

Uczestnicy dyskusji spróbują odpowiedzieć na pytania: jaka powinna być polityka państwa (choćby w sprawie OFE), banków centralnych i organów nadzorczych, by „gorący kapitał" nie przyniósł szkód gospodarce? W jakim zakresie możliwe jest współdziałanie i wzajemne uzupełnianie działalności giełd regionalnych? To tylko najważniejsze kwestie, które zostaną poruszane podczas debaty „Skonsolidowany rynek czy lokalne giełdy?  Rozwój rynków kapitałowych w Europie Środkowej" na tegorocznym Forum Ekonomicznym w Krynicy.

W dyskusji wezmą udział: Lucian Anghel, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Bukareszcie, Zsolt Katona, dyrektor generalny Giełdy Budapeszteńskiej, Petr Koblic, dyrektor generalny Giełdy Papierów Wartościowych w Pradze, Ivan Takev, dyrektor generalny Bułgarskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Moderatorem dyskusji będzie Jan Cieński, korespondent „Financial Times" w Warszawie i Pradze.

XXII  Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju odbędzie się od 3 do 5 września. Organizowana od ponad 20 lat konferencja jest najważniejszym spotkaniem liderów świata politycznego i gospodarczego w Europie Środkowo-Wschodniej. Motto tegorocznego forum „Perspektywy nowego ładu" nawiązuje do fundamentalnych przemian politycznych, gospodarczych i społecznych, jakie przyniósł kryzys ekonomiczny.

Oficjalna strona Forum: www.forum-ekonomiczne.pl