Aktualizacja: 21.03.2018 13:10 Publikacja: 21.03.2018 13:04
Foto: Bloomberg
Wyniki badania przeprowadzonego w marcu na grupie 176 zarządzających aktywami o łącznej wartości 514 miliardów dolarów jako największe zagrożenie dla giełd wskazują ryzyko wojny handlowej.
– Pewność co do kontynuacji hossy wydaje się nie być już tak silna wśród menedżerów funduszy, którzy przejmują się możliwą wojną handlową, stagflacją, a także zbyt mocnym zlewarowaniem rynków – mówi Michael Hartnett, główny strateg inwestycyjny w Bank of America Merrill Lynch. Firma ta jak co miesiąc przeprowadziła globalne badanie wśród firm zarządzających funduszami. Wynika z niego, że czas na niedźwiedzie reakcje jeszcze jednak nie nadszedł. Hossę wciąż utrzymuje środowisko niskich stóp procentowych i wysokie zyski korporacji.
26 proc. ocenia ją pozytywnie, a 28 proc. negatywnie. Tylko co piąty deklaruje, że w ostatnich trzech miesiącach...
Norweski narodowy fundusz emerytalny Statens pensjonsfond, nazywany potocznie funduszem naftowym ze względu na g...
Fundusze zdefiniowanej daty PPK w miarę swoich możliwości stabilizowały sytuację na warszawskim rynku, w czasie...
Grupa Revolut zarobiła w minionym roku 1,4 mld dolarów. Liczba klientów na świecie wzrosła o 15 mln, a w Polsce...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Jak zagraniczny kapitał może pomóc Polsce budować drogi, porty i sieci energetyczne?
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas