Michał Tuszyński

Noblista Robert Shiller ostrzega przed wojną handlową

Robert Shiller wskazuje, że środowiska biznesowe przyjmą strategię wyczekiwania na rozwój sytuacji w handlu międzynarodowym. To właśnie oczekiwanie ma być zabójcze dla światowej gospodarki.

Co spędza sen z powiek zarządzających funduszy?

Badanie Bank of America Merill Lynch wskazuje na najważniejsze zagrożenia dla giełdowych zwyżek.

Bitcoin jak 15 razy szybsza bańka internetowa

Zachowanie notowań bitcoin przypomina bańkę tzw. dotcomów sprzed 18 lat. Z tą różnicą, że zmiany zachodzą 15 razy szybciej – wskazuje bank inwestycyjny Morgan Stanley.

Plan Trumpa nie wypali? Tak przewiduje Credit Suisse

Za sprawą polityki prowadzonej przez Donalda Trumpa amerykańskie deficyty w handlu i na rachunku bieżącym, zamiast się zmniejszyć, mogą się jeszcze pogłębić – uważa James Sweeney, główny ekonomista Credit Suisse.

Allianz: bitcoin warty tyle co nic

Kryptowaluta jest bezwartościowa, nawet jeśli technologia blockchain mogłaby przynieść znaczące korzyści inwestorom – uważa dział inwestycyjny największego ubezpieczyciela w Europie.

Kolosalne koszty brexitu bez nowej umowy handlowej

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez zawierania nowej umowy handlowej może kosztować unijnych eksporterów aż 31 mld funtów (35 mld euro), a brytyjskich 27 mld funtów (30,5 mld euro).

Bill Gates: uważajcie na kryptowaluty

Podczas sesji na portalu Reddit, w której użytkownicy zadają pytania sławnym ludziom, założyciel Microsoftu powiedział, że anonimowość, jaką dają kryptowaluty, może być szkodliwa.

Wenezuela: Nowa kryptowaluta oparta na ropie

Wenezuela startuje we wtorek z nową walutą cyfrową opartą na ropie, a rząd ma nadzieję, że pomoże to krajowi wyjść z pogłębiającego się kryzysu gospodarczego.

Wenezuela: Nowa kryptowaluta oparta na ropie

Wenezuela startuje we wtorek z nową walutą cyfrową opartą na ropie, a rząd ma nadzieję, że pomoże to krajowi wyjść z pogłębiającego się kryzysu gospodarczego.

EBC będzie mieć nowego wiceprezesa

1 czerwca w Europejskim Banku Centralnym dojdzie do zmiany na stanowisku wiceprezesa. Portugalczyka Vitora Constancio zastąpi Hiszpan Luis de Guindos.