Ponad 800 mln zł dla sieci ciepłowniczych

Zanim pieniądze na rozwój infrastruktury ciepłowniczej popłyną do samorządów, trafią na rachunek pośrednika finansowego. Będzie nim Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Publikacja: 02.04.2024 04:30

Ponad 800 mln zł dla sieci ciepłowniczych

Foto: Adobe Stock

Właśnie do tej instytucji skierowane jest zaproszenie do złożenia wniosku o dofinansowanie. A chodzi o możliwość sięgnięcia po środki z działania 2.1 „Infrastruktura ciepłownicza”, programu „Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko”, dla którego instytucją pośredniczącą jest resort klimatu i środowiska.

Docelowo środki te mają trafić do przedsiębiorców, jednostek samorządu terytorialnego oraz działających w ich imieniu jednostek organizacyjnych, a także podmiotów świadczących usługi publiczne w ramach realizacji obowiązków własnych j.s.t. lub do spółdzielni mieszkaniowych albo podmiotów będących dostawcami usług energetycznych, działających na rzecz samorządów. Wymienione organizacje będą mogły ubiegać się o dofinansowanie przedsięwzięć mieszczących się w zakresie wspomnianego działania i rodzaju projektów „sieć ciepłownicza/chłodnicza - efektywny system ciepłowniczy”.

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Nieruchomości
Trybunał: nabyli działkę bez zgody ministra, umowa nieważna
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Praca, Emerytury i renty
Czy każdy górnik może mieć górniczą emeryturę? Ważny wyrok SN
Prawo karne
Kłopoty żony Macieja Wąsika. "To represje"
Sądy i trybunały
Czy frankowicze doczekają się uchwały Sądu Najwyższego?
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Sądy i trybunały
Łukasz Piebiak wraca do sądu. Afera hejterska nadal nierozliczona