Polsko-saksońskie przedsięwzięcia wzmacniające współpracę

Do końca kwietnia będzie można składać wnioski o dofinansowanie projektów. Mogą to robić wyłącznie polsko-niemieckie partnerstwa, które na ich realizację otrzymają 10,6 mln euro.

Publikacja: 30.01.2024 02:00

Polsko-saksońskie przedsięwzięcia wzmacniające współpracę

Foto: Adobe Stock

Co roku pewna część budżetu Unii Europejskiej przeznaczana jest na realizowanie działań, które mają przyczyniać się do zacieśniania i ułatwiania współpracy na obszarach przygranicznych państw członkowskich. W grę może wchodzić odnawianie lub budowanie nowej infrastruktury służącej mieszkańcom takich obszarów, wspólne dbanie o środowisko, tworzenie szlaków lub innych atrakcji turystycznych, które pobudzałyby lokalne gospodarki, wprowadzanie rozwiązań w zakresie wspólnego (koordynowanego) transportu publicznego, czy też rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo. To także możliwość organizowania spotkań służących wymianie myśli, doświadczeń i dobrych praktyk zarówno na szczeblu władz samorządowych jak i instytucji typu organizacje pozarządowe, czy też instytucje wspierające biznes. Opisywane działania są wspierane m.in. poprzez realizację programów Interreg, w których polskie regiony także biorą udział. Przykładem może być program Polska-Saksonia, w którym w ostatnim czasie zostały ogłoszone dwa nabory wniosków.

Pozostało 87% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

ZUS
ZUS przekazał ważne informacje na temat rozliczenia składki zdrowotnej
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Prawo karne
NIK zawiadamia prokuraturę o próbie usunięcia przemocą Mariana Banasia
Aplikacje i egzaminy
Znów mniej chętnych na prawnicze egzaminy zawodowe
Prawnicy
Prokurator Ewa Wrzosek: Nie popełniłam żadnego przestępstwa
Prawnicy
Rzecznik dyscyplinarny adwokatów przegrał w sprawie zgubionego pendrive'a