Grupowe polisy na życie to atrakcyjny dodatek do wynagrodzenia

Pandemia sprawiła, że pracownicy bardziej zainteresowali się benefitami, zwłaszcza związanymi ze zdrowiem. Grupowe ubezpieczenia na życie wciąż nie są jednak zbyt popularne. Oferują je głównie duże firmy.

Publikacja: 20.10.2023 02:00

Grupowe polisy na życie to atrakcyjny dodatek do wynagrodzenia

Foto: Adobe Stock

Umowę grupowego ubezpieczenia na życie zawiera zakład pracy na rzecz pracowników. Towarzystwa ubezpieczeniowe nie dokonują medycznej oceny ryzyka, nie wymagają zaświadczeń dotyczących stanu zdrowia ubezpieczonych i nie różnicują warunków w zależności od zdrowia czy wieku ubezpieczonego.

– W ostatnich kilkunastu miesiącach przeprowadziliśmy zdecydowanie większą ilość przetargów na dostawcę tego benefitu w porównaniu z poprzednimi latami. Dotyczy to przede wszystkim programów opartych na krotności wynagrodzenia. Decyzje o rozpoczęciu działań wynikały z kilku powodów. Jednym z nich bez wątpienia była inflacja, ale równie istotne było zwiększenie atrakcyjności oferowanego benefitu – mówi Łukasz Pyzel, dyrektor ds. rozwoju biznesu, Departament Ubezpieczeń Osobowych i Benefitów Pracowniczych w WTW.

Pozostało 89% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Nieruchomości
Jak kwestionować niezgodne z prawem plany inwestycyjne sąsiada? Odpowiadamy
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Praca, Emerytury i renty
Krem z filtrem, walizka i autoresponder – co o urlopie powinien wiedzieć pracownik
W sądzie i w urzędzie
Jak otrzymać bon energetyczny? Jest wzór wniosku
Nieruchomości
Większe odległości od działki sąsiada. Jakie zmiany się szykują
Administracja
Rzeka zabrała część nieruchomości. Kiedy przysługuje odszkodowanie?