Dotacje na rzecz ekologii i współpracy Polski i Saksonii

Trwa nabór wniosków w dwóch priorytetach programu Interreg Polska-Saksonia. W obu przypadkach aplikacje wolno zgłaszać do 12 maja.

Publikacja: 21.03.2023 02:00

Dotacje na rzecz ekologii i współpracy Polski i Saksonii

Foto: Adobe Stock

Program Interreg Polska-Saksonia 2021-2027 łączy wybrane obszary województwa dolnośląskiego oraz lubuskiego po polskiej stronie oraz wybrane jednostki terytorialne Saksonii po stronie niemieckiej. Jest kontynuacją programu realizowanego w latach 2014-2020 i, tak jak wcześniej, ma być narzędziem pozwalającym zacieśniać współpracę i rozwiązywać problemy, które występują po jednej i po drugiej stronie granicy.

Jednym z takich wyzwań są te związane z kwestiami środowiskowymi, w tym z przewidywanymi zmianami klimatycznymi i koniecznością przygotowania się do nich. Chociaż zmiany klimatu są poważnym wyzwaniem w skali światowej, to już konsekwencje zmian mają lokalny wymiar. Analiza społeczno-gospodarcza, przygotowana na potrzeby opracowania programu na lata 2021-2027, potwierdza potrzebę zwrócenia szczególnej uwagi na wzajemną koordynację działań na rzecz zapobiegania zmianom klimatycznym oraz adaptacji do takich zmian.

Pozostało 91% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Zamów w promocji 99 zł za pierwszy miesiąc, każdy kolejny w cenie 199 zł

Korzystaj z nieograniczonego dostępu m.in. do artykułów, raportów prawnych i ekonomicznych, specjalistycznych rankingów a także weekendowego wydania „Plus Minus”.
Możesz zrezygnować w każdej chwili.

Nauczyciele
Godziny czarnkowe po nowemu. Oto, co się zmieni dla nauczycieli
Prawo karne
Sąd Najwyższy nie posłuchał TK ws. prawa łaski dla Kamińskiego i Wąsika
Sądy i trybunały
Prof. Andrzej Zoll: premier zachowuje się w sposób niedopuszczalny
Prawo karne
Komisja wystawi wilczy bilet do pełnienia funkcji państwowych
Sądy i trybunały
TK ma wesprzeć PiS w odblokowaniu Trybunału