Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 22.06.2025 13:37 Publikacja: 07.12.2022 12:58
Foto: PAP, Piotr Nowak
Wieść o nowej posadzie byłego prezesa Telewizji Polskiej gruchnęła w środę rano. „W dniu 5 grudnia br. Pan Jacek Kurski po raz pierwszy wziął udział w posiedzeniu polsko-szwajcarskiej konstytuanty Banku Światowego” – poinformował na swojej stronie internetowej Narodowy Bank Polski.
Sprawdziliśmy, ile może zarobić Kurski na nowym stanowisku. Okazuje się, że wynagrodzenie może przekroczyć nawet milion złotych rocznie. Według szacunków kilku największych portali rekrutujących w USA i firm analitycznych dyrektor wykonawczy w Banku Światowym, w zależności od różnych zależności, może otrzymać rocznie od 200 tys. dolarów do nawet 600 tys. USD. Co ważne, szacunek ten dotyczy tylko podstawowej pensji (stanowi z reguły około 55 proc. wszystkich możliwych rocznych wpływów dyrektora). Pozostała kwota (45 proc. rocznych wpływów) to różnego typu dodatki (np. premie, bonusy, udziały w zysku, emerytalne konto,…). Do tego dochodzi zapewne „służbowy” budżet na wydatki reprezentacyjne czy logistyczne (przejazdy czy przeloty służbowe). Generalnie, średni szacunek łącznego wynagrodzenia dyrektora wykonawczego Banku Światowego wynosi w 2022 roku około 350 tys. USD rocznie.
Prezydent USA Donald Trump nie ukrywa gniewu na prezesa amerykańskiej Rezerwy Federalnej, Jerome’a Powella, i za...
Globalizacja się nie skończy, choć po pandemii, konflikcie w Ukrainie i wojnach celnych nie będzie już taka sama...
Brak zaufania, zmienność przepisów, deficyt edukacji finansowej i niedopasowane narzędzia inwestycyjne – to głów...
Prawie 500 osób, w tym uznani eksperci z dziedziny bezpieczeństwa i obronności, weźmie udział w konferencji dla...
VELUX Polska, obchodząca w tym roku 35-lecie obecności na rynku jest jedną z tych firm, które współtworzyły polską branżę budowlaną. Od podstaw budowała kategorię użytkowych poddaszy, inwestując w przemysł, rozwijając lokalnych dostawców i kształtując standardy zrównoważonego rozwoju.
Głęboka reorganizacja Grupy PZU zakończyć ma się do czerwca 2026 r. W odniesieniu do Aliora wciąż rozważane są r...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas